Rezultate te kerkimit per termin: +Indonezi

Total: 1246
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.241Z

Obama shkurton viziten ne Indonezi

Presidenti amerikan Barak Obama shkurtoi me dy ore viziten e tij zyrtare ne Indonezi nga frika e crregullimit te qarkullimit ajror ne kete vend si pasoje e hirit vullkanikt te shperndare nga vullkani ne malin Merapi. Obama mberriti ne Xhakarta ku u takua me presidentin vendas Susilo Bamba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.632Z

Indonezi, mbahen zgjedhjet presidenciale

Ka nisur mëngjesin e së martës në Indonezi, votimi në zgjedhjet presidenciale. Tre janë kandidatët në listë, ndër të cilët edhe presidenti në largim Susilo Bambang Yudhoyono, por që mbetet një kandidat i fortë për të siguruar një mandat të dytë. Rreth 176 milionë zgjedhës jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.650Z

Sulme kamikaze dhe të vrarë në Indonezi, ISIS merr përgjegjësinë

Një seri shpërthimesh me bombë dhe përleshjet me armë zjarri kanë tronditur kryeqytetin e Indonezisë, Xhakartën. Sipas mediave të huaja si pasojë e përleshjes me armë mes forcave të policisë dhe disa personave të armatosur kanë mbetur të vdekur 7 persona. Sipas gazetës britanike &#

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.266Z

Indonezi 10 vjet nga tsunami

brbrNe Indonezi u zhvilluan sot nje sere ceremonish perkujtimore 10 vjet pas tsunamit shkaterrimtar Nga fatkeqesia natyrore e 26 dhjetorit 2004 humben jeten me shume se 200 mije njerez Deme te medha nga dallget u shkaktuan edhe ne shtete fqinje si Siri Langa Tajlanda e deri ne Indi Provinca Aceh ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.712Z

Shpërthimi vdekjeprurës i vullkanit në Indonezi (foto)

Një vullkan shpërtheu në ishullin e Sumatrës në Indonezi duke mbuluar shumë fshatra me hi të nxehtë dhe duke vrarë së paku 14 njerëz. Mali Sinabung hodhi hi dhe shkëmbinj të nxehtë deri 2 kilometra në qiell në një seri shpërthimi mëngjesin e sotëm. Punonjësit e emergjencave than

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.470Z

Vullkani evakuime ne Indonezi

Pas aktivizimit të vullkanit në Malin Lokon, në ishullin Sulavesi, në Indonezi, mijera persona u detyruan të braktisin shtëpitë. Nuk raportohet për viktima. Muajin e kaluar u shënua një rritje e aktivitetit në zonë dhe dy dit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.493Z

Indonezi, Blackberrybllokon adresatpornografike ne internet

TIRANE-Kompania Research In Motion, do të filtrojë përmbajtiet pornografike në Internet për përdoruesit e smartphone BlackBerry në Indonezi, pas presionit nga qeveria për të kufizuar mundësinë e përdorimit të adresave pornografike. N&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama