Rezultate te kerkimit per termin: +Infermieret

Total: 902
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.908Z

Infermieret konflikti mes brezave

Infermieret e reja mburren me arsimin e larte ndersa infermieret e vjetra me eksperiencen shumevjecare. Kritika per uniformen Te rejat dhe te vjetrat. Ato me eksperience nder vite dhe ato te sapodala nga bankat e shkolles dhe aspak te praktikuara. Ndersa disa i sheh me minifunde dhe ne maje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.491Z

Pacientët ankohen: Infermieret ekspozojnë shumë trupin

Në një zonë në Angli ka pasur një seri ankesash nga pacientët për infermieret. Sipas tyre, ato ekspozohen shumë. Pas këtyre pacienteve është vendosur të aplikohet një politikë e re për uniformat për të krijuar një imazh më profesional e më të qëndrueshëm për infermierët. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.928Z

Mjeket: Infermieret jane te paafte

Sonila Isaku "Infermieret, qe punojne ne qendrat shendetesore, jane te paafte". Ky eshte vleresimi i dhene nga mjeket per vartesit e tyre ne qendrat shendetesore te vendit, gjate nje studim-testimi qe realizoi kohet e fundit Instituti i Shendetit Publik. Studimi i kryer gjate vitit te kaluar ka kons

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.789Z

"Infermieret, inferiore para mjekeve"

Personeli i mesem sic njihet ne shendetesi, ose ndryshe infermieret nuk duhet te jene inferiore perpara mjekeve. Ky ka qene mesazhi qe ka percjelle presidenti i "Urdhrit te Infermiereve", Sabri Skenderi gjate takimeve te kryera ne 3 qytete te ndryshme te vendit, pikerisht ne Korce, Elbasan dhe Vlore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:42.022Z

"Infermieret me te mesme, rrezikojne punen"

Infermieret me arsim te mesem rrezikojne vendin e punes, apo te zbresin kategorite e klasifikimit profesional ne te ardhmen, duke kaluar ne ndihmes-infermiere. Urdhri i Infermiereve te Shqiperise, ka bere te ditur se kjo kategori nepunesish te shendetesise nese nuk iu nenshtrohen kualifikimeve te va

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.688Z

Infermieret sarandjote, peticion ministrit Vasili

Vetëm pak ditë pas njohjes me urdhrin e ministrit të Shëndetësisë Petrit Vasili, për plotësimin e arsimit të plotë universitar për të gjithë personelin e infermierëve brenda vitit 2012, kanë reaguar infermieret e Sarandës. Ato kanë hartuar një peticion, ku thuhet se kjo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.846Z

Ankohen italianet Infermieret shqiptare te paafte

Urdhri Infermieret me arsim te dobet kerkojme venien perpara provimit 1 here ne 5 vjet Edhe pse infermieret shqiptare kane diplome universitare arsimimi i tyre rezulton i dobet jane te paafte ne ushtrimin e profesionit dhe se fundmi nuk po kerkohen ne tregun e jashtem madje spit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama