Rezultate te kerkimit per termin: +Informativ +Shtetror

Total: 44
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.080Z

Komisioni i Sigurisë diskuton sot ligjin e SHISH-it

Komisioni i Siguris do t diskutoj sot projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Sipas kalendarit t punimeve, sht parashikuar diskutimi i projektligjit “Pr disa shtesa dhe ndryshime n ligjin nr. 8391, dat 26.10.1998 “Pr Shrbimin Informativ Shtetror”, t ndrys

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Shërbimet sekrete, Shaqiri kërkon më shumë lekë

Sistemi i përgjimeve dhe shpenzimet operative kanë rritur shpenzimet Shrbimi Informativ Shtetror krkon m shum lek nga buxheti i shtetit. Gjat raportimit t djeshm n Komisionin e Siguris Kombtare, kreu i SHISH-it, Bahri Shaqiri, kanj analiz t puns njvjeare, por edhe t shpenzimeve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

Kontrolli parlamentar mbi SHISH-in, OSBE shtyn draftin

sht shtyr prsri diskutimi n Komisionin e Siguris pr ligjin e ri pr Kontrollin Parlamentar t Shrbimit t Fsheht Informativ dhe t Shrbimit t Siguris. Edhe pse ishte parashikuar dje diskutimi pr kt projektligj, burime nga komisioni pohuan pr gazetn se eksperti i OSBE-s nuk sht paraqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.080Z

Paloka: Rama, presion për fshehjen e vendimit të GJND-së

Deputeti Edi Paloka akuzon Edi Ramn se sfumoi qllimisht lajmin pr Kosovn, duke urdhruar gazetat e tij t prqendrohen vetm tek Shrbimi Informativ Shtetror. “N dark, kur t gjith shqiptart po festonin, dhe n Tiran po hidheshin fishekzjarre, urdhroi t gjitha gazetat e tij q la

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.155Z

Debati për ligjin e SHISH sot diskutimet nen për nen

Ligji i SHISH-it, Berisha: Asnjë amendament antikushtetues/Nga ligjet tek siguria z. Shaqiri ndryshoi mendje/Drafti i qeverisë plotëson standardet e NATO-s Kryeministri Sali Berisha hedh posht pretendimet e opozits s majt se po synon kontrollin e gjithanshm t Shrbimit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.452Z

Kuvend, rikthehet për diskutim ligji i SHISH-it

Kuvendi ka rikthyer pr diskutim projektligjin pr Shrbimin Informativ Shtetror. Sipas kalendarit t miratuar seancn e djeshme plenare, sht parashikuar q projektligji “Pr disa shtesa dhe ndryshime n ligjin nr. 8391, dat 26.10.1998 “Pr Shrbimin Informativ Shtetror”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.344Z

SHISH paralajmron atentat ndaj Majkos

Mediat e Tirans kan publikuar rrezikun e nj atentati t mundshm ndaj ish kryeministrit socialist Pandeli Majko. Burime nga Shrbimi Informativ Shtetror kant ditur pr TCH se ditt e fundit ka patur informacione t vlersuara si serioze dhe q vn n rrezik jetn e zotit Majko. Burimet e lidhin krkcnimin me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama