Rezultate te kerkimit per termin: +Informimit +Qytetar

Total: 512
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.291Z

E drejta e informimit, çdo qytetar ka të drejtë të marrë informacione pa sqaruar motivet

Hyn në fuqi Ligji "Për të drejtën e informimit".Pas publikimit në Fletoren Zyrtare, ligji i bazuar në modelet më të përparuara të vendeve evropiane, pritet të garantojë rregulla konkrete për mbrojtjen dhe shndërrimin e të drejtës së informimit në një të drejtë reale dhe lehtës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:17.856Z

Institucionet publike heshtin për të drejtën e informimit

Ligji  për të drejtën e informimit i ndryshuar është miratuar në vitin 2014. Pavarësisht se ekspertët e konsiderojnë si një ndër ligjet të mira për të rritur transparencën, në realitet zbatimi është ende i ulët. Institucionet janë të detyruar ti japin informacion qytetarëve, s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.774Z

KE Te intensifikohen fushatat e informimit per liberalizimin e vizave

Në një intervistë ekskluzive për ABC Neës dhe Tv Klan, zëdhënësi i komisioneres për punët brendshme dhe liritë civile, Cecilia Malmström i kërkon shtetit shqiptar dhe vendeve të tjera të Ballkanit të intensifikojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.416Z

Shkoder/ Qendra e Informimit te BE-se aktivitet Dita pa makina

Java Evropiane e Lëvizjes, e cila organizohet çdo vit në të gjithë Evropën në periudhën 16 - 22 Shtator, është shfrytëzuar nga Qendra e Informimit e Bashkimit Evropian në qytetin e Shkodrës, e cila përmes një aktiviteti t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.317Z

Bashkia e Tiranës vijon takimet me qytetarët

TIRANË- Kryebashkiaku, Lulzim Basha priti edhe sot në zyrën e tij dhjetra qytetarë dhe dëgjoi nga afër shqetësimet e kërkesat e tyre. Përgjatë takimeve, të pranishëm ishin edhe nëpunës të administratës së Bashkis&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.694Z

Përgënjeshtrim i Drejtorisë së Informimit Publik të Institucionit të Presidentit të Republikës  

16 tetor 2011 Nisur nga disa të pavërteta të botuara ditën e sotme në disa gazeta të njohura si proqeveritare, sipas të cilave Presidenti i Republikës është larguar ditën e djeshme nga Stadiumi i Shkodrës pak përpara përfundimit të ndeshjes, Drejtoria e Informimit Publik e Institucio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.495Z

Kryeministri Berisha shpallet Qytetar Nderi i Prizrenit

Lajmin e bëri të ditur sot Ymer Berisha, zedhenes i komunës së Prizrenit. Mes tjerash në motivacion theksohet edhe vepra madhore e integrimit kombëtar, e magjistrales nga Durrësi në Kosovë, e cila u hap në verë të këtij viti. PRIZREN- Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha shpal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama