Rezultate te kerkimit per termin: +Inspektimit

Total: 3886
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.581Z

Reforma e inspektimit, mblidhet Task-Forca

Tiranë, 3 mars, NOA - Sistemi i inspektimit duhet të pësojë një reformë të thellë përmes kombinimit të modeleve të tij. Në një përfundim të tillë ka arritur takimi i Task Forcës për Reformën e Inspektimit, nën drejtimin e kryeministrit Berisha. Gjatë tij, u diskutua për pra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.885Z

Zhvillohet task forca për Reformën e Inspektimit

- Sistemi i inspektimit duhet të pësojë një reformë të thellë përmes kombinimit të modelit 3, që do të thotë konsolidim i inspektorateve, me modelin 4, që do të thotë përqendrim e drejtim nga një qendër inspektimi Nën drejtimin e Kryeministrit Berisha, task forca për Reformën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.288Z

BB: Paneli i inspektimit nuk heton qeverinë

Lidhur me akuzat e opozitës për hetimet që janë bërë nga Banka Botërore ndaj qeverisë dhe punonjësve të saj, në deklaratën e Bankës Botërore bëhet e ditur se, asnjë nga zyrtarët e qeverisë, anëtarë të Njësisë së Koordinimit të Projektit, ose staf i Bankës nuk është nën h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:30.077Z

Abrashi shpalos metodën e re të inspektimit

Ministri i MPMS-së Arban Abrashi, i shoqëruar nga drejtori i Trupës Ekzekutive të Inspektoratit të Punës, Basri Ibrahimi, kanë shpalosur metodën e re që do të fillojë tash e tutje gjatë inspektimit tek punëdhënësit lidhur me mbikëqyrjen, fuqizimin dhe zbatimin e Ligjit të Punës dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.254Z

Paneli i Inspektimit shumëfishon ndërtimet pa leje në Ksamil

Bregdeti i Ksamilit dhe Parku Kombëtar i Butrintit është kthyer në një kantier ndërtimi godinash pa leje gjatë ditëve të fundit. Shkak sipas specialistëve është bërë situata kaotike e krijuar pas protestave të banorëve të Jalës, që u kanë dhënë zemër banorëve të Ksamilit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.279Z

Berisha mbledh Task-Forcepër reformen në sistemine inspektimit

TIRANE- “Reforma në sistemin e inspektimit, sjell ndryshime shumë të mëdha dhe të gjithanshme, para së gjithash në parimin e funksionimit të këtij sistemi”- kështu është shprehur sot kryeministri Berisha gjatë mbledhjes së Task-Forcës për reformën rregullatore, duke thek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.609Z

Zhduken dosjet e inspektimit të gjyqtarëve

Nuk gjenden në arkivën e Ministrisë së Drejtësisë. Naço kallëzon penalisht Halimin Ministria e Drejtësisë ka bërë kallëzim penal në prokurori, pasi në arkivën e saj janë zhdukur dosjet për tre gjyqtarë. Konstatimi ka ardhur pas një inspektimi të bërë në vitet 2012-2013, ku ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama