Rezultate te kerkimit per termin: +Instituti +Aspen

Total: 30
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.206Z

Kryeministri Berisha pret një përfaqësi të zgjeruar të Instituti gjerman ASPEN  

Sot Kryeministri i vendit, zoti Sali Berisha priti një përfaqësi të zgjeruar të Institutit gjerman ASPEN, të cilët ndodhen në Shqipëri në një konferencë rajonale të Institutit, në të cilin marrin pjesë liderë të rinj nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Gjermanisë dhe vendeve t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Hyseni n vizit n Gjermani

Ministri i Punve t Jashtme i Kosovs, Sknder Hyseni, nga Haga, udhton pr n Berlin, ku t premten do t takohet me ministrin e Jashtm t Gjermanis, Guido Westerwelle. Ndrkaq, m 12 dhe 13 dhjetor, ministri Hyseni do t marr pjes n konferencn e nivelit t lart t organizuar nga Instituti Aspen me titull: Dia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.275Z

Hyseni, neser takim me homologun gjerman

Ministri i Jashtem kosovar, Skender Hyseni do te takohet neser ne Berlin me homologun gjerman, Guido Westerwelle. Lajmin e bejne te ditur mediat kosovare, sipas te cilave ne qender te bisedimeve do te jene proceset qe ka perpara shteti i ri i Kosoves. Nderkohe, ne datat 12 dhe 13 dhjetor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.814Z

Citaku niset per vizite zyrtare ne Gjermani

Nga Express me 09 dhjetor 2010 ne ora 1900 Zevendes ministrja e Puneve te Jashtme Vlora Citaku me ftese te ministrit te Puneve te Jashtme te Gjermanise Guido Vesterwelle dhe ministrit te Puneve te Jashtme te Austrise Michael Spindeleger do te marre pjese ne konferencen e organizuar nga Instituti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.388Z

Gjermania propozon një autostradë Serbi-Kosovë-Shqipëri

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel kërkoi të enjten krijimin e një fondi shtesë për projektet e infrastrukturës në Ballkanin Perëndimor, duke vënë në dukje se Brukseli duhej të angazhohej më shumë dhe të investonte në rajon. Tani duhet të përshpejtojmë projektet kryesore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.431Z

Nuk presim njohje nga Serbia

N Berlin u mbajt nj podium diskutimi me ministrat e Jashtm t disa vendeve ballkanike mbi bashkpunimin rajonal si domosdoshmri pr paqen e sigurin e Ballkanit, i organizuar nga Instituti ASPEN. Ministri i Jashtm i Kosovs, Sknder Hyseni, krkoi bashkpunim me Serbin dhe kritikoi vendin fqinj. Nuk po pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.569Z

Thaçi në konferencë të ministrave të jashtëm të EJL në Berlin

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka udhëtuar për në Berlin, ku nesër do të zhvillojë një sërë takimesh me zyrtarë të lartë shtetërorë gjermanë, të Bashkimit Evropian dhe të rajonit, njoftoi MPJ. Thaçi do të marrë p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama