Rezultate te kerkimit per termin: +Integruar

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.979Z

Myslimanët e integruar

Ç’do të thotë një mysliman “i integruar”? Një mysliman që flet frëngjisht? Shumica e tyre flasin rrjedhshëm fare, madje më mirë se edhe vetë presidenti francez? Një mysliman që përdor pije aperitivë? Ka edhe të tillë, ashtu siç ka edhe francezë që nuk përdorin pij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.646Z

Kosova synon menaxhim të integruar të kufirit

Prishtinë - Qeveria e Kosovës krijoi Bordin ekzekutiv për zbatimin e strategjisë për menaxhimin e integruar të kufirit, gjë që paraqet një nga parakushtet për përmbushjen e kritereve evropiane. Në përpjekje të arritjes së kritereve evropiane për menaxhimin e kufijve, Qeveria e Kos

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.825Z

Menaxhimi i integruar i mbetjeve

Shoqata e Ricikluesve i kërkon pushtetit vendor të nxitojë në menaxhimin e integruar të mbetjeve, pasi  industria e ricklimit eshte në vështirësi . "Në momentin që jemi industria e riciklimit po asfiksohet nga mungesa e lë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.331Z

Rama: Shumë shpejt projekti i integruar Orikum-Llogara

Shumë shpejt pritet të zhvillohet konkursi për projektin Vija bregdetare e Orikumit-Parku Kombëtar i Llogarasë. Kjo u bë e ditur përmes një postimi në rrjetet sociale nga Kryeministri Edi Rama. Pas projektit të Vijës Bregdetare të Vlorës së shpejti konkursi për projektin e integrua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.244Z

Veriu kundër Menaxhimit të Integruar të Kufirit

Zbatimi i marrëveshjes së arritur, në dialogun teknik ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, për menaxhimin e integruar të kufirit, mund të ngritë tensione të reja në veri të Kosovës, vlerësojnë politikanët serbë të kësaj pjese të vendit.Ata thonë se përfaqësuesit e serbëve të veriu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.523Z

Pervoja nuk mungon - Menaxhimi i integruar i kufirit Kosove-Serbi

DW Zoti Guda cfare nenkupton menaxhimi i integruar i kufirit Guda Menaxhimi i integruar i kufirit eshte nje forme e avancuar e kontrollit dhe mbikeqyrjes se kufirit. Ky eshte nje standard qe zbatohet ne shtetet evropiane por edhe ne SHBA. Une personalisht e kam vizituar nje pike kufitare nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.695Z

Vlorë, prezantohet plani i Integruar i bregdetit për turizmin

Ministria e Zhvillimit Urban prezantoi sot nga qyteti i Vlorës, një prej planeve më të rëndësishme për zhvillimin ekonomik dhe territorial të vendit: Planin e Integruar Ndërsektorial të Bregdetit. Në dëgjesën publike me ekspertë dhe qytetarë, organizuar në teatrin Petro Marko, mori p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama