Rezultate te kerkimit per termin: +Integruara

Total: 971
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.492Z

Shërbimet publike, Harito: Brenda vitit hapen dy qendra të integruara

Projekti i shërbimeve publike është duke ecur me ritme të shpejta dhe brenda këtij vitit do të hapen dy qendrat e para të integruara sipas modelit one stop shop. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito. Brenda vitit do të hapen dy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.601Z

Minoritetet, të integruara mirë në Malishevë

Pjesëtarët e komuniteteve pakicë që jetojnë në Malishevë janë integruar në shoqëri, ndërsa janë të barabartë me të gjithë qytetarët. Kështu është thënë në takimin e Komiteti për Komunitete të kësaj komune, të mbajtur me qytetarë, përfaqësues të institucioneve dhe shoq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:57.638Z

Shtëpi të integruara për të sëmurët mendorë

Ata që vuajnë nga probleme të mëdha të shëndetit mendor, depresivët dhe të stresuarit duhet të trajtohen në qëndra komunitare ose në shtëpi të interguar. Mjekët psikiatër thonë se një shtëpi komunitare p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.730Z

Test i anglishtes per aplikanet per studime ne Fakultetin e Studimeve te Integruara

Maturantet që kanë plotësuar formularin A2 në një nga tre degët e fakultetit të studimeve të integruara me praktikën në universitetin “Aleksandër Moisiu” në Durrës po testohen për njohuritë  në gjuhë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.755Z

Librazhd, nis ofrimi i shërbimeve të integruara për fëmijët me aftësi të kufizuar

Word Vision në bashkëpunim me MEDPAK dhe Bashkinë e Librazhdit  mbështesin  qëndrën  komunitare për ofrimin e shërbimeve  të integruara ditore  për fëmijët dhe të rinjtë me aftësi të kufizuar. Rreth 470 fëmijë dhe prindër  do të kenë mundësi  të marrin shërbime të  s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Vlorë, studentët grevistë përfitojnë diplomat e integruara

VLORË- Studentët e juridikut në Universitetin e Vlorës do të marrin diplomën e integruar të nivelit të dytë. Kërksa e tyre është pranuar nga ministria e Arsimit gjatë një seance dëgjimore të dy palvëve në Komisionin për Edukimin dhe Mjetet e Informimit. Sipas përfaqësueses s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.412Z

Universiteti i Durrësit, më 22 tetor testi i anglishtes

Më datë 22 tetor ora 10:00, do të zhvillohet testimi i Gjuhës Angleze në Fakultetin e Studimeve të Integruara me Praktikën (FASTIP) të Universitetit “Aleksandër Moisiu”, Durrës, për maturantët/kandidatët që kanë përzgjedhur në preferencat e tyre dy programet e studimit të FASTI

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama