Rezultate te kerkimit per termin: +Interneti

Total: 4529
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.449Z

Interneti përshpejton evolucionin

Rrjetet sociale dhe interneti mund të jenë duke ndryshuar trurin e njeriut dhe jetën tonë sociale, sugjeroi një studim i publikuar të mërkurën e kësaj jave.Skanimet e trurit nxorën një lidhje direkte midis numrit të miqve që dikush ka në “Facebook”, me madhësinë e zonave t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.813Z

Interneti, zhvillim dhe rrezik

Nga Sidorela Janca Së fundi kemi parë një trajtim të shpeshtë të temës së internetit në median e shkruar dhe atë vizive. Kjo është një çështje që duhet shqyrtuar rrënjësisht duke nxjerrë në pah të mirat por mbi të gjitha, efektet negative si dhe këtë rrjedhë lumi e cila po m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:15.484Z

Interneti dhe politika

Kush do të fitojë sot zgjedhjet, duhet të investojë tek interneti. Pa të ashtuquajturin World Wide Web partitë dhe politikanët nuk do të kishin asnjë shans. Në këtë përfundim mbërrin instituti demoskopik "Forsa". Që të rinjtë e shfrytëzojnë më së shumti internetin është prej k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.767Z

FOTOT/ Interneti i çuditshëm koreano-verior

Pavarësisht se është vendi më i izoluar në botë, interneti ekziston në Korenë e Veriut, megjithëse jo në formën që e njeh pjesa më e madhe e globit. Në fakt, koreano-veriorët kanë akses në një rrjet të mbyllur që në gjuhën vendase quhet Kwangmyong, që do të thotë Ylli i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.225Z

STUDIM/ Interneti dëmton kujtesën

Interneti mund te jete duke shkaktuar dëme të mëdha në kujtesen e përdoruesve të tij anembanë botës tregoi një studim,perfundimet e të cilit u publikuan diten e enjte. Me pothuajse gjithçka që mund të gjendet fare lehtë në internet, shumë njerëz tashmë mbajnë mend gjithmonë e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.213Z

Studimi, interneti ka përmirësuar gazetarinë

Interneti e ka përmirësuar ndjeshëm fushën e gazetarisë. Ky është përfundimi i një studimi të publikuar në raportin vjetor "European Digital Journalism Survey 2009". Gazetarët mendojnë se në cilësinë e informacionit interneti ka dhënë një ndihmë të madhe, duke përmirësuar nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.349Z

Interneti drejt ndryshimeve të mëdha

Interneti pritet t'i nënshtrohet një prej ndryshimeve më të mëdha prej dekadash. Bëhet fjalë për miratimin e adresave të faqeve elektronike jo vetëm me gërma latine. Presidenti i Korporatës për Caktimin e Emrave të Adresave në Interntit thotë se ka shumë shanse që votimi i nes

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama