Rezultate te kerkimit per termin: +Interpretuesit

Total: 254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.326Z

Fama e aktorëve, muzikantëve dhe sportistëve çon në vdekje të hershme

Të paturit e një karriere në profesion, të shkëlqyer në sy të publikut mund të vijë me një kosto për një jetë më të shkurtër, ka treguar një analizë e një gazete amerikane. Ajo tregoi se yjet interpretuesit dhe sportistët janë të prirur për të vdekur disa vjet më të rinj se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.448Z

Kosovë, muzikantët bashkë në mbrojtje të të drejtave

Autorët, prodhuesit dhe interpretuesit e muzikës janë bërë bashkë për të themeluar shoqatën e parë në Kosovë, që do të merret me administrimin kolektiv të të drejtave autoriale. Me qëllim që të parandalojnë keqpërdorimin e veprës, të mbledhin dhe shpërndajnë kompensimet nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.110Z

Leonora Jakupi triumfon në Videofest Muzikor 2014

Është mbajtur ceremoni Videofest Muzikor 2014, një eveniment që mbahet në Kosovë dhe jep çmime për këngëtarët dhe interpretuesit atje. Një natë gala që bashkoi këngëtare nga të gjithë trevat shqiptare, ato që shkëlqyen ishin këngëtaret e bukrura të cilat me veshjet e tyre glam

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:46.464Z

Regjisori Gurakuqi sjell veprën e fundit të Verdit në TOB

“Falstaff” , një opera Verdiano-Shekspiriane e cilësuar si një nga veprat më të vështira, por dhe të suksesshme në repertorin operistik botëror, do të vihet në skenë për hërë të parë së afërmi, në Teatrin Kombëtar të Operas dhe Baletit në Tiranë. Regjisori i kësaj shfaq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.474Z

Pedofilia, Vatikani dënon akuzat ndaj Papa Benediktit XVI

Vatikani ka dënuar akuzat se Papa Benedikti XVI nuk ka bërë asgjë për rastin e priftit amerikan që dyshohet të ketë abuzuar me më shumë se 200 djem të vegjël shurdh- memecë dekada më parë. Shtypi i Vatikanit u shpreh se ky ishte një sulm i pandershëm dhe Papa nuk kishte mbuluar asn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.478Z

Pedofilia, Vatikani dënon akuzat ndaj papës

Vatikani ka dënuar akuzat se Papa Benedikti XVI nuk ka bërë asgjë për rastin e priftit amerikan që dyshohet të ketë abuzuar me më shumë se 200 djem të vegjël shurdh- memecë dekada më parë. Shtypi i Vatikanit u shpreh se ky ishte një sulm i pandershëm dhe Papa nuk kishte mbuluar asn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama