Rezultate te kerkimit per termin: +Investigimi

Total: 1236
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.558Z

Helsinki: Të mbrohet investigimi

Komiteti i Helsinkit, permes një deklarate publike ka shprehur shqetësim lidhur me vendimin e gjykatës së shkallës së parë ku Top Channel është gjobitur me 400 mijë euro. Edhe pse një çëshje në gjykim e sipër, Komiteti i Helsinkti është shprehur publikisht mbi rëndësin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.269Z

INVESTIGIMI/ Zbulohet masakra elektorale në Lezhë

Kutitë në Mamurras, mbi 90%. E njëjta skemë si në Rruzhdije dhe Dajç Nga Muhamed Veliu, TCH   Partia Socialiste, në kërkesën e saj ankimore, i ka kërkuar KQZ-së anulimin e zgjedhjeve në disa qendra votimi të ZAZ-së 15, që i përkasin rrethit të Kurbinit, zonë k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.272Z

Investigimi: Zbulohet masakra elektorale në Lezhë

Kutitë në Mamurras mbi 90%. E njëjta skemë si në Rruzhdije dhe Dajç Nga Muhamed Veliu TCH PS në kërkesën e saj ankimore i ka kërkuar KQZ-s anullimin e zgjedhjeve në disa qendra votimi të ZAZ-s 15 që i përkasin rrethit të Kurbinit, zonë ku ndodhën edhe përplasjet më të forta më 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:06.942Z

INVESTIGIMI: Si të marrësh një provim në Universitetin Bujqësor, për 12 mijë lekë

Emisioni investigativ Fiks Fare denoncon sesi realizohet procesi kundrejt ryshfetit 12 mijë lekë të reja Mjafton të njohësh personin e duhur dhe mund të marrësh çdo provim në Fakultetin e Agrobiznesit në Universtitetin Bujqësor në Tiranë. Emisioni investigativ Fiks Fare solli mbrëmj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.125Z

Video-investigimi/ Armiku i tmerrshëm i Partisë Demokratike zbulohet nga Fiks Fare

Para 2 javësh deputeti socialist Taulant Balla ju zotua Berishës se çdo të enjte në seancë do ti lexojë nga një faqe të librit Armët dh Çunat, ku djali i tij Shkëlzeni është personazh kryesor. Pas kësaj PD bëri një mbledhje urgjente të drejtuar nga Basha, për të ngritur alarmi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:19.933Z

INVESTIGIMI/ Ngërçi i ligjit Antimafia ndihmon gjyqtarët e korruptuar të fshehin pasurinë

Ligji Antimafia ka prodhuar zero rezultate në zbulimin e pasurive të paligjshme të gjyqtarëve dhe prokurorëve të akuzuar për korrupsion, ndërkohë që hetuesit ankohen se dispozitat ligjore u kanë lidhur duart. Nga Klodiana Lala Ligji Antimafia-i ndryshuar në vitin 2014 për të përfs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.577Z

Franzen: Qeveria shqiptare u frymëzua nga investigimi im për të ndalur masakrën që zbrazi qiejt

Korrikun e shkuar, shkrimtari dhe aktivisti Jonathan Franzen publikoi një investigim me dëshmi tronditëse në revistën e famshme National Geographic për masakrën që po bëhej mbi zogjtë migratorë në Mesdhe. Ai shkroi se situata ishte katastrofike sidomos në Shqipëri, që është përg

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama