Rezultate te kerkimit per termin: +Investim

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.170Z

Kursim apo investim?

10-01-2013 / Nga Ilda Mihali Në ligjet standarde të makroekonomisë masa e investimit është e barabartë me atë të kursimit. Pra individi mundet të investojë veçse atë që mund të kursejë. Por realisht a investojnë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.620Z

Rodrigez nje investim per te ardhmen

brbrTekniku i Real Madridit Karlo Ancelotti thote se James Rodriguez eshte nje investim per te ardhmen Pas barazimit ndaj Interit dhe humbjes ne penalti Ancelotti ka folur per sulmuesin e tij duke komentuar edhe mbi gatishmerine e James Ai vjen me 1 gusht Ai eshte lojtar shume i rendesishem Ai ka ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.150Z

Ura “Bel”, investim shpëtimtar për janjariotët

23/06/2009  Banorët ishin të izoluar dimrit SARANDË - Marrin fund vuajtjet e banorëve të fshatit Janjar, të cilët për mungesë të një ure, e kishin të pamundur kalimin për në fshatin e tyre, sidomos në periudhën e dimrit. Prurjet e lumit Frash e bënin të pamundur qarkull

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.586Z

Berisha: Rruga Durrës-Kukës, investim historik

Kryeministri Berisha inspektoi sot punimet e rrugës Durrës-Kukës në segmentin Rrëshen Kalimash. Sali Berisha deklaroi se punimet e rrugës kanë ecur mjaft mirë dhe se shumë shpejt shqiptarët do mund të thonë "u krye" , duke i'u referuar kështu shprehjes të njohur që simbolizo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.330Z

Rama-Kasparov: Shahu, investim për dijen

Prezantohet projekti pilot për përfshirjen e këtij sporti në kurrikulat mësimore  Ermal Kuka Ja një foto me Kryeministrin shqiptar, Edi Rama. Gati për shahun në edukim! Megjithatë, nuk është tavolina më e përshtatshme për shah. Kjo është cicërima e Kasparov në Twitter për foton

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.127Z

Lezhe asnje investim ne maternitet

brbrNumri i lindjeve ne Lezhe ka pesuar nje rritje te konsiderueshme gjate muajve te fundit Por materniteti nuk ofron infrastrukturen e duhur ndersa mungojne edhe mjeket specialiste Ky fakt behet i ditur nga vete pergjegjesi i ketij spitali Leon Kaza Kaza iu ka bere thirrje strukturave pergjegjese

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.412Z

"Megatek" ne Shqiperi, Berisha: Nje investim domethenes

Hipermarketi me i madh "Beje vete" ne Shqiperi, Megatek, hapi dyert mbreme per publikun duke sjelle ne vendin tone nje investim te rendesishem. Kryeministri Sali Berisha duke folur ne ceremonine e perurimit te hipermarketit "Megatek" tha se ky investim ka nje domethenie te vecante pasi vjen ne nje k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama