Rezultate te kerkimit per termin: +Inxhiniert

Total: 5
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.670Z

Plan i ri për shpëtimin e minatorëve

KILI Pajisje shpuese jan sjell nga Australia pr t ndihmuar inxhiniert e shptimit n Kili, t cilt jan duke punuar n nj plan q ata shpresojn se do t prshpejtoj nxjerrjen e 33 minatorve t bllokuar n nj pjes t shembur t miniers. Puntort e shptimit pritet t fi llojn shpimin e nj tuneli rreth 700 metra t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Triikli Aquaduct prodhon uj t pijshm

Aquaduct sht nj zgjidhje q na ofrojn inxhiniert e Ideo-s. Nprmjet ktij triikli, uji i mbartur n depo pastrohet nga energjia q prftohet nga pedalet. D.m.th. me energji t pastr jo vetm q transportojm ujin e pijshm por edhe mbrrijm atje ku duam pa ndotur ambientin. Po t mendojm q 1.1 miliard njerz prba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.951Z

Rregullore e re për licencën e mjekëve të rinj

Provim me goj dhe shkrim pr mamit, infermiert, stomatologt e inxhiniert Inxhiniert, veterinert, stomatologt, duhet t japin provim me goj e me shkrim nse jan diplomuar q nga viti 2009. N rast se marrin provimin mund t ken ambicie pr t punuar n poste drejtuese e pr t’u angazhuar n projekte serio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.349Z

Dshtojn kompjuterat n Stacionin Ndrkombtar Hapsinor

Zyrtart nga NASA raportojn q kompjuterat rusw q bjn kontrollimin e furnizimit me oksigjen dhe uj n Stacionin Ndrkombtar Hapsinor kan dshtuar. Mirpo, tre pjestart e Stacionit si dhe shtat astronautt vizitues nuk gjenden n rrezik t menjhershm pasi sistemet tjera vitale jan ende n funksion. Inxhiniert

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.379Z

Minatorët e bllokuar në minierë, 4 muaj punë për nxjerrjen e tyre

33 minatort e bllokuar n nj minier n Kili kan filluar marrjen e ushqimeve, ujit dhe furnizime t tjera pr t ndihmuar ata t mbijetojn ndrkoh q u duhet t presin deri n katr muaj pr tu shptuar. Punonjsit e shptimit filluan drgimin e furnizimeve prmes nj vrime t ngusht t shpuar pas aksidentit. Mina

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.386Z

Furgonët elektrikë nisin udhëtimin nga Italia në Kinë

Inxhiniert Italian kan arritur t ndrtojn dy furgon elektrik, pa shofer t cilt kan ndrmarr nj udhtim nga Italia n Kin. T njohur ndryshe edhe si automjetet robot, kta furgon do t prballojn trafikun e Mosks, nxehtsin q ka prfshir javt e fundit Siberin dhe t ftohtin e acart t shkrettirs s Gobit, prpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Greva e shoferëve në Greqi po rrënon turizmin

Turistt, t detyruar t ln kampin pasi shofert dhe punonjsit publik jan n grev dhe nuk ka makina apo shrbime pr t qarkulluar. Dyqanet dhe super-marketet pa perime t freskta. Kjo sht pamja q ofron sezoni turistik n Greqi, n vendin i cili njihet pr dyndjet e mdha t turistve gjat do sezoni. Sipas drejt

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama