Rezultate te kerkimit per termin: +Irak

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.271Z

Mullen në Irak

Admirali Mike Mullen, shefi i shtabit të ushtrisë amerikane, udhëtoi sot drejt Irakut, për të diskutuar planet e tërheqjes së trupave dhe përpjekjet për krijimin e një qeverie të koalicionit. Mullen vizitoi Bagdadin, pas qëndrimit dy ditor në Afganistan. Mullen u takua me presidentin i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.320Z

Irak: Ushtria amerikane përfundon misionin

Me uljen e flamurit amerikan nga shtiza në Irak, ushtria amerikan shënoi edhe formalisht përfundimin e misionit të saj atje, pas gati nëntë viteve luftë. Aktualisht në Irak ndodhen 4,000 ushtarë amerikanë, që së shpejti pritet ta braktisin këtë vend. Vetëm rreth 200 ushtarë do të mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.427Z

Perkushtimi ne Irak

Nga “Wall Street Journal” Presidenti Obama ka shpallur fundin e mundshem te luftes ne Irak, me perfundimin e operacioneve sulmuese amerikane me 31 gusht. Eshte nje shije e suksesit ne kohe lufte per presidentin, por kjo nuk do te thote se do te marre fund perkushtimi i Amerikes ne Irak. Shtet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.533Z

Komandot: Lamtumirë Irak

 afrim imaj“Ne ishim në Irak!”. Tashmë, misioni i vështirë i 1338 komandove shqiptarë, që shërbyen në zonën më të nxehtë të globit, mbetet për t’iu destinuar kujtesës. Tërheqja e trupave nga koalicioni “Liria e Irakut” është celebruar pak ditë m�

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.545Z

Gejts shkon n Irak

Ministri amerikan i Mbrojtjes Robert Gates ka shkuar sot në Irak. Një ditë më parë, përfunduan formalisht operacionet e luftimit nga trupat amerikanë në vend. Gejts do të marrë pjesë në Bagdad në ceremoninë e largimit të komandës amerikane.Presidenti Obama deklaroi fundi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.524Z

Shqiperia: Lamtumire Irak

Shqiperia terheq zyrtarisht trupat Komando nga Iraku. Te shtunen, ne Aeroportin "Nene Tereza" te Rinasit, pritet te zbarkojne ushtaret shqiptare, se bashku me ministrin e Mbrojtjes, Gazmend Oketa, i cili beri nje vizite ne Mosul te Irakut, qe nuk u be publike per shkaqe sigurie. Lajmin e ka konfirmu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.288Z

Irak kurdet kerkojne armatim

brbrForcat irakiane dhe ato kurde kane marre furnizime ushtarake nga aleatet dhe perforcime ne njerez te futur nga kufiri turk Mirepo ata kerkojne me shume per tu perballur me militantet e Shtetit Islamik Se fundmi kurdet ne Irak moren nen kontroll qytetin Makhmur Por ata shprehen se kane nevoje me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama