Rezultate te kerkimit per termin: +Iraku

Total: 3181
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.084Z

Gates mbron tërheqjen nga Iraku

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Robert Gejts, ka mbrojtur strategjinë e presidentit, Barak Obama për tërheqjen e trupave amerikane nga Iraku. Gejts ka theksuar se trupat amerikane në Irak pas vitit 2010 do të kenë një lloj misoni paqësor, dhe do të kenë rol të posaçëm në trajnim,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.662Z

Iraku porosit armatime në Iran

Gjeopolitika Shtetet e Bashkuara zemërohen, kërkojnë sqarime. Është shkelur embargo Shtetet e Bashkuara njoftuan dje se po kërkojnë sqarime mbi një raport që thotë se Iraku ka nënshkruar një marrëveshje me Iranin për të blerë armatime në dhunim të embargos së OKB-së ndaj këtij v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.393Z

Iraku rrezikohet të ndahet

Pasi militantët e Shtetit Islamik kanë pushtuar territore të mëdha të Irakut dhe Sirisë, udhëheqësit politikë nga Uashingtoni në Bagdad dhe në Gadishullin Arabik shprehin frikën se Iraku është në rrezik të shpërbërjes. "Iraku i vjetër multi-etnik ka marrë fund", ka thënë Ric

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:08.903Z

Shqipëria,tërheq forcat nga Iraku

Ministria e Mbrojtjes konfirmon lajmin e tërheqjes së trupave nga Iraku. Trupat komando do të kthehen në Shqipëri të shtunën të shoqëruar nga vetë ministri Gazmend Oketa i cili aktualisht ndodhet në Irak. Ministri Oketa mori pjesë dje në ceremoninë e uljes së flamurit shqiptar që u z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.047Z

Trupat amerikane tërhiqen nga Iraku

Pas një lufte gati 9 vjeçare, trupat luftarake amerikane janë tërhequr nga Iraku. Ndërkaq mediat amerikane raportojnë lidhur me sfidat me të cilat përballet iraku pas tërheqjes së forcave amerikane, duke iu referuar deklaratave të 3 ish zyrt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.303Z

Obama, gati plani për tërheqje nga Iraku

Uashington - Shtëpia e Bardhë po përgatitet për politikat e tërheqjes së trupave amerikane nga Iraku. Vetë presidenti Obama ka deklaruar se do të shpallë planet për të tërhequr të gjitha trupat amerikane luftuese nga Iraku në gusht të vitit 2010, duke përmbushur kështu një premtim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:11.103Z

Obama: Ikim nga Iraku brenda 2011

Presidenti i SHBA-se Barack Obama ka riperseritur vendimin e tij se terheqja totale e trupave amerikane nga Iraku do te behet brenda vitit 2011. Numri nje i Shtepise se Bardhe ka ritheksuar vendimin e terheqjes se trupave nga Iraku gjate nje takimi ne Washington me kryeministrin irakian N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama