Rezultate te kerkimit per termin: +Iranin

Total: 4055
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.226Z

Panetta akuzon Iranin

Nga Express më 11 korrik 2011 në ora 17:00 Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Leon Panetta, shprehu shqetësimin e SHBA-së lidhur me Iranin, për të cilin tha se po furnizon kryengritësit militantë në Irak. "Jemi shumë të shqetësuar në lidhje me Iranin dhe armët që ai po siguron për e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.971Z

ANEB miraton rezolutën për Iranin

Agjencia Ndërkombëtare për Energji Bërthamore ka miratuar rezolutën, e cila kritikon Iranin se fshehurazi po zhvillon pasurimin e uraniumit, dhe i kërkon që menjëherë ta pezullojë projektin. Kjo është e para herë në katër vjet që agjencia miraton një rezolutë që sanksionon Irani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:40.716Z

Kanadaja ngrin tregtinë me Iranin

Kanadaja është shprehu se do të ngrijë të gjithë tregtinë me Iranin për shkak të programit bërthamor të Teheranit dhe raporteve për të drejtat e njeriut. Njoftimi është bërë nga ministri i Jashtëm i Kanadasë John Baird. Ai tha Otava është e shqetësuar veçanërisht nga dështim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.399Z

Debati mbi marrëveshjen me Iranin

Kreu i komisionit për Sigurinë Kombëtare në Dhomën e Përfaqësueve tha se marrëveshja bërthamore me Iranin, nuk do ta ndal këtë të fundit, por do të rrezikojë Amerikën dhe aleatët e saj. Komentet e Michael McCaul vijnë një ditë pasi Dhoma e Përfaqësueve votoi për të refuzuar m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.913Z

Klinton paralajmeron Iranin

Sekretarja Amerikane e Shtetit tha se Uashingtoni po merr masa pergatitore per sanksione te reja kunder Iranit, nese thirrjet drejtuar Teheranit per programin berthamor deshtojne te japin rezultate. Klinton tha se thirrjet e administrates Obama per dialog i japin me shume epersi perpjekjeve per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:43.810Z

Clinton paralajmëron sërish Iranin

Sekretarja amerikane e shtetit, Hillary Clinton, tha se Shtetet e Bashkuara do të përdorin “të gjitha elementet e fuqisë amerikane për të parandaluar Iranin nga sigurimi i armës bërthamore.”Duke folur pas bisedimeve me zyrtarët e lartë izraelitë në Jerusalem, Clinton tha se gji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.698Z

Obama promovon marrëveshjen me Iranin

Obama promovon marrëveshjen me Iranin Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA), Barack Obama, mbrojti fuqimisht marrëveshjen bërthamore me Iranin, duke e paraqitur atë si të vetmen mundësi për të shmangur një luftë me Iranin dhe një garë bërthamore në Lindjen e Mesme.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama