Rezultate te kerkimit per termin: +Ishte

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.663Z

ISHTE TREN APO ISHTE VOZ?

Çfarë ndodhë me një lepur kur e kalon kufirin? Kështu, i pyesnin dikur fëmijët për të testuar inteligjencën e tyre, dhe për të bërë pak shaka me ta . Nuk është aspak shaka, do të thoni me të drejtë. Kufiri me Serbinë asnjëherë nuk ka qenë shaka. Nëpër histori, ai kufi ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.180Z

Nuk ishte miting, ishte referendum

Një ditë pas mitingut të 8 dhjetorit, mediat ndërkombëtare por edhe komentet politike vendase e cilësojnë pjesëmarrjen e jashtëzakonshme një referendum për kursin reformator të kryeministrit Sali Berisha. 19 vjet pas shpalljes së pluralizmit, gjysmëmilioni njerëz morën pjesë në nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:22.046Z

Nuk ishte luftë, ishte fjalosje

27-04-2012 / Nga Rexhep Shahu (fragment nga libri në proces “Apologji për Udhën e Kombit” Tridhjetë hapa larg derës së oborrit tim nga njëra anë dhe dhjetë hapa larg varrit të babës tim nga ana tjetër, kalon Udha e Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.829Z

Nuk ishte votë bujare, ishte votë besimi

Nga Magdalena Ramohito   Gjithnjë i referohemi datës 23 qershor 2013 si një ditë votimi plebishitare për Partinë Socialiste në veçanti, por edhe për të majtën në përgjithësi. Fitorja, e cila shumëkënd e la të stepur, ndoshta edhe vetë lidershipin e së majtës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.662Z

FOTOT/ Menduan se ishte ëngjëll, por ishte njëkukull seksi!

Disa fshatarë indonezianë u entuziazmuan shumë kur gjetën diçka në plazh. Ata menduan se ishte një ëngjëll, por në fakt ishte thjesht një kukull seksi. Fshatarët e morën me entuziazëm dhe e çuan në fshat duke e adhuruar si diçka të shenjtë. Por kur policia erdhi konstatoi se is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.888Z

Irisi ishte vetëm

Nga Albertina Jaçe*   Irisi ishte shoqja jonë, studente e Fakultetit Ekonomik. Nuk ishim mikesha dhe as në shoqërinë e njëra- tjetrës. Fatkeqësisht ajo u bë e afërt për ne, kur bëri gjëmën ndaj vetes. Pasi ndodhi, të gjithë filluam të kujtojmë si e njihnim, me kë rrinte,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.775Z

Kaq ishte

Fatmir Sejdiu kur eshte zgjuar te henen ne mengjes para vetes ka pasur vetem nje pike te rendit te dites ne agjende por me te renden te karrieres se tij politike. Ne oren 1430 i eshte dashur ti drejtohet kombit per tia dhene lajmin qe paraprakisht eshte pritur se ai nuk do te jete me President i Re

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama