Rezultate te kerkimit per termin: +Isida +Mollaymeri

Total: 33
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.784Z

Isida Mollaymeri: Të jetosh në skenën e baletit dhe të aktrimit

Izaura Ndoj Me lëvizjet e saj në skenë ajo e ka bërë për vete publikun, i cili gjithmonë dhe më shumë e vlerëson për atë që ajo sjell në baletin klasik si një balerinë soliste. Balerina Isida Mollaymeri, e cila ka vite që interpreton në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.224Z

Isida Mollaymeri: Mes meje dhe Viktorit ka filling artistik

klotilda harkaAjo një balerinë e lehtë si pupël, ai një aktor me peshë që s’e kishte prekur kurrë baletin më parë. Viktor Zhusti mbase do t’ia shpërblejë me leksione aktrimi Isida Mollaymerit, e cila ka shumë pasion për teatrin dhe kinemanë. Rastësisht kanë qenë bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.187Z

Isida Mollaymeri: Te jesh artiste ne shpirt, do te thote te kesh pengje Izaura Ndoj

E brishte, elegante dhe plot sharme na vjen permes kesaj interviste primabalerina klasike e Teatrit Kombetar te Operas dhe Baletit. Prej me shume se 14 vitesh, skena dhe magjia e baletit kane qene dy komponente shume domethenes per te. Kjo eshte balerina Isida Mollaymeri, e cila per suplementin “K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:28.513Z

Ema Andrea, ja cili është pasioni i saj i formuar me baza teknike |FOTO

Transmetuar më 11.02.2015 - 18:35 Mezi ka pritur të dalë nga paneli i jurisë së Dancing With The Stars, për të provuar se baleti mbetet ende një pasion i madh për aktoren Ema Andrea. Ajo është shfaqur me balerinën Isi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.364Z

Jo gjithmonë e përzënë Evën nga parajsa

Isida Mollaymeri Valeria Dedaj Carmina Burana ishte muzikali që për tri net erdhi në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit. E rikonceptuar në skenografi dhe kostume, sipas pretendimeve të koreografit Arian Sukniqi i cili ka marrë përsipër edhe realizimin total të shfaqjes me trupën e b

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.310Z

Koreolabos, laboratori i koreografëve të rinj

Koreolabos është projekti i cili ka si synim afrimin e koreografëve të rinj dhe nxitjen e punës së tyre krijuese. Si rrjedhojë kjo është hera e tretë që TKOB hap dyert për ta, për të sjellë krijimet e tyre në skenën e madhe. Këtë herë janë katër krijime të reja koreografike t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama