Rezultate te kerkimit per termin: +Islamofobi

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.695Z

Mario Mauro, ose çudia e një islamofobi i djathtë italian që lufton për demokracinë e shtetit laik të Shqipërisë, me shumicë myslimane

TemA Më 7 Mars senatori italian Mario Mauro mbajti një fjalim në tendën e ashtuquajtur Çadra e lirisë të protestës së Partisë Demokratike. Në karrierën e tij në Itali politikani i djathtë kishte kaluar nga Comunione e Liberazione, tek Partito delle Libertà (PdL) i Berluskonit  e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.437Z

Erdogan akuzon Perendimin Reagimi pas sulmit ne Paris nxit islamofobi

e Marte 13 Janar 20151356 pm p classwp-caption-textErdoganSSSAbrASSPresidenti i Turqise Recep Tayyip Erdogan ka thene se reagimi i Perendimit ndaj sulmeve ne Paris ka qene i mbushur me islamofobiSSSAbrASSHipokrizia e Perendimit eshte e thjeshte per tu pare ka thene ai ne Ankara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.074Z

Gjermani protesta anti-islamike me pjesemarrje rekord

e Merkure 24 Dhjetor 20141125 am Rreth 17500 pjesemarres kane protestuar te henen ne mbremje ne Dresden Gjermani kunder islamizmit Ata kane kenduar kenget e Krishtlindjeve dhe kane degjuar fjalime te mbajtura per emigrantet dhe azilkerkuesit Organizues i protestes ishte grupi Pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.914Z

Islamofobi dhe tolerancë

Politikanët, ekspertët, ashtu si edhe amerikanët e zakonshëm, janë duke bërë përpjekje të kuptojnë se çfarë ka çuar dy të rinjtë çeçenë që të kryejnë sulmet në Boston. Disa kanë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.431Z

Erdogan: Në marshimin e Parisit ishin terroristë shtetërorë

Partneri ynë strategjik, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka qenë shumë i ashpër duke komentuar marshimin e paqes në Paris. Ai ka thënë se reagimi i Perëndimit ndaj sulmeve në Paris ka qenë i mbushur me islamofobi dhe se në mars

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.680Z

Ja fotoja e kancelares Merkel që shkaktoi debat në Gjermani

Një foto e kancelares Angela Merkel, e mbuluar me shaminë karakteristike që përdorin grate myslimane, ka hapur debate në Gjermani. Televizioni ARD mori shumë telefonata nga shikuesit pasi transmetoi foton e kancerales. Fotoja u transmetua gjatë një debati mbi krizën e refugjatëve në emis

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama