Rezultate te kerkimit per termin: +Islands

Total: 110
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.926Z

Revista e njohur Islands vlerëson Tiranën: Kryeqyteti më i gjallë në Ballkan

Ngjyrat, muzetë dhe lokalet plot gjallëri e kanë kthyer Tiranën në një nga atraksionet kryesore për turistët europianë, e jo vetëm. Pas prestigjiozeve The Economist dhe The Guardian, apo revistave të tjera me emër si Vanity Fair, Vogue, LEspresso etj, revista e njohur në fushën e turiz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Berisha takon Haare

Gjat vizits q tij q po zhvillon n Tiran, kryeministri i Islands Geir Haare, ka zhvilluar nj takim me kryeministri e Shqipris Sali Berisha, me t cilin ka nnshkruan dy marrveshje t rndsishme, ndrsa Berisha shtoi se do t nnshkruhen edhe marrveshje t tjera, n mnyr q investitort islandez t investojn n bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:42.492Z

Emigrantët e Idomenit kanë bllokuar linjat hekurudhore prej dy javësh

Azil-kërkuesit e kampit të Idomenit prej 12 ditësh kanë bllokuar linjat hekurudhore që lidhin Greqinë me Maqedoninë. Emigrantët janë ulur në shinat e trenit duke refuzuar largimin drejt kampeve të tjera të qëndrimit që janë vendosur në dispozicion nga qeveria e Greqisë. Pavarësisht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.411Z

Konflikti për kuotat e peshkimit, Islanda rrezikon anëtarësimin në BE

Komisioneri Europian pr peshkimin paralajmron se krkesa e Islands pr t’upjes e bllokut rrezikon t mbetet pezull pr shkak t mosmarrveshjeve pr t drejtat e peshkimit n Atlantikun e Veriut. N nj letr drguar komisionerit pr zgjerimin e BE, Stefan Fyles, Maria Damanaki shkruan se “konflikti m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.333Z

Manastiri rus që i takon një përralle-Foto

I fshehur nën një shtresë të trashë dëbore dhe mjegull, fshati i largët Solovki dhe manastiri i tij mund të thuhet se kanë dalë nga një përrallë. Manastiri ndohet në ishujt Solovetsky dhe janë rreth 1247 km larg Shën Petërsburgut. E themeluar nga dy murgj në shekullin e XV, Manast

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.674Z

Më shumë se 20 tërmete brenda dy ditësh, lëkundet ishulli turistik

Më shumë se 20 lëkundje tërmeti në malin Teide kanë tronditur ishullin Tenerife, midis të shtunës dhe të hënës së javës që po lëmë pas. Instituti Vullkanologjik i Ishujve Kanarie (INVOLCAN) njoftoi se tërmetet, duke filluar midis 0.8 dhe 2.0 në magnitudë, goditën qytetin turistik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:51.393Z

FOTOT/ Brenda vilës ku bënte pushimet Pablo Escobar

Dikur ajo ishte një vilë superluksoze, ku pushonte baroni i drogës, Pablo Escobar. Tani ajo është drejt rrënimit të plotë. Vila e braktisur ishte vendi ku kreu i kartelit Medelin në Kolumbi, kalonte një kohë të mirë në kulmin e pushtetit kriminal. Vila gjendet në një nga ishujt Ro

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama