Rezultate te kerkimit per termin: +Istitutin

Total: 2
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.617Z

Sulmi në Nju Jork, edhe 5 miq argjentinas mes viktimave

Pesë miq argjentinas u vranë gjatë sulmit të Nju Jorkut, të goditur nga furgoni i drejtuar nga Sayfullo Saipov, shtetasi nga Uzbekistani, 29 vjeç që u fut me mjet në zonën drejt Manhatanit. Pesë viktimat ishin pjesë e një grupi miqsh dhe kishin vendosur të bënin një udhëtim në Nju J

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.112Z

Trafik pasaportash falco, 11 në pranga, mes tyre funksionarë shteti

Policia italiane me urdhër të Prokurorisë së Romës ka ekzekutuar sot urdhërarrestet ndaj 11 personave, kryesisht shtetas algjerianë e marokenë si dhe 3 italianë, funksionarë të Institutit Poligrafik të Shtetit e të Ministrisë së Financave. Këta persona konsiderohen anëtarë të një

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.213Z

Ruli: Shteti garant, bankat të japin kredi për fermerët

Shteti do ndajë rrisqet me bankat private që kreditojnë sektorin bujqësor dhe agroushqimor. Ministri i Ekonomisë Genc Ruli vizitoi dje në stabilimentet e zonës Durrës-Tiranë. Sipas tij tërheqja dhe garantimi i kapitalit bankar në femra dhe gropërpunim mbetet rruga më e mirë e zhvillimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.232Z

Dënimi në kampet naziste dhe përjashtimi nga partia pas një letre protestuese

Autori i Lajmit: red.Ka lindur në Tiranë më 1930. Gjatë luftës, si pjesëmarrës në lëvizjen Nacional-Çlirimtare, arrestohet, torturohet dhe internohet në kampin nazist të Prishtinës. Bëhet anëtar i PKSH-së më 1947 dhe gjatë viteve 1950-53 punon si gazetar. Mbasi i drejton një letë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.116Z

Banda shqiptare e përfshirë në trafikun e pasaportave

Mediat italiane zbardhin sot detaje mbi trafikun ilegal të pashaportave italiane zbuluar nga Policia italiane e qytetit të Romës i cili çoi gjatë orëve të fundit në ekzekutimin e urdhër arrestimit ndaj 11 personave, mes të cilëve dhe një shtetas shqiptarë si dhe 3 funksionarë të In

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.957Z

Italia ofron 90 bursa studimi përvitin akademik 2013-2014

TIRANE - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës Italiane ofron për studentët shqiptarë 90 bursa studimi, me vlerë 620€/muaj, për vitin akademik 2013-2014. Këto bursa u jepen shtetasve shqiptarë që kanë njohuri të mira të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:10.066Z

Garda e Republikes Alo nje grua sle kryeministrin te kaloje

Sikurse do te shikoni nga aktiv iteti i strukturave te policise ne daten 24 nentor deri ne oren 8.00 te dates 25 nentor do te vihet re se gjate dites incidentet me te shumta kane te bejne me vjedhjet e cantave te dores tek femrat me ceshtje bllokimi rruges apo aksidente. Shume shpesh behet fjale edh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama