Rezultate te kerkimit per termin: +Itali

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.699Z

Shqiptarët në Itali drejt zhdukjes?

Nga Rando Devole U bënë disa vjet që numri i qytetarëve shqiptarë në Itali është në ulje. Pasi u kapërcye gjysmë milioni në fillim të vitit 2014, numri i tyre filloi të binte rregullisht deri në ditët e sotme. Sipas të dhënave të fundit të porsa botuara nga Instituti italian i st

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.565Z

Itali pensionistet mashtrues

Po shtohen gjithnjë e më shumë kontrollet mbi pensionet sociale që të huajt mbi moshen 65-vjeçare marrin në Itali Në qytetin e Pistoies, në Toskanë janë paditur për mashtrim ndaj shtetit 38 të huaj, ndër ta 26 janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.884Z

Damiani kurohet ne Itali

Per 15 vjet me radhe Damiani nuk ka mundur te luaje me miqte e tij apo te jete pjese e aktiviteteve te ndryshme sportive. Aorta qe furnizon me gjak trupin e tij ishte e ngushtuar, nje defekt qe e ka patur qe nga lindja .E ema e Damianit tregon se nese operacioni nuk kryhej brenda vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.925Z

Merkel pushime ne Itali

Merkel pushime ne Itali E hene 01 Prill 2013 1154 Merkel pushime ne ItaliKancelaria gjermane Angela Merkel ndodhet ne Itali por jo per te diskutuar rreth situates se veshtire politike te krijuar pas zgjedhjeve parlamentare dhe as per zgjidhjen e krizes ekonomike por per te shijuar disa dite rel

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.409Z

Itali, Monti prezanton qeverinë

Itali – Mario Monti pas një takimi me presidentin Napolitano ka pranuar postin e Kryeministrit dhe atë të Ministrit të Ekonomisë. Ai ka bërë të ditur dhe listën e kabinetit qeveritar që sipas tij do të ketë dhe shumë femra Nuk ka lënë pa falenderuar dhe ish- kryeministrin Berlus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.811Z

Itali Bersani sulmon rivalet

Itali Bersani sulmon rivalet E marte 09 Prill 2013 1112 Itali Bersani sulmon rivaletLideri i se majtes ne Itali Pier Luixhi Bersani shpjegon se nuk mund te beje qeveri me baze te gjere me Berluskonin pasi sipas tij kavalierit nuk i zihet bese Duke folur per mediat italiane Bersani permendi ra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.590Z

Itali Bersani thyen heshtjen

Itali Bersani thyen heshtjen E hene 08 Prill 2013 1229 p styletext-align justify Itali Bersani thyen heshtjen Ne nje kohe kur presidenti i vendit vijon konsultimet me keshillat e te urteve lideri i partise fituese ne zgjedhjet parlamentare ne Itali Pier Luigi Bersani ka thyer heshtjen duke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama