Rezultate te kerkimit per termin: +Italise

elet konsullata honorare e Italise ne Gjirokaster

Diplomaci Konsull Nderi i Italise ne Gjirokaster shpallet intelektuali gjirokastrit Teodor Bilushi Ne prani te ambasadorit te Italise ne Tirane Saba DElia te konsullit te pergjithshem te Italise ne Vlore Sergio Strozzi dhe te nje numri te madh te autoriteteve shqiptare qendrore dhe lokale eshte per

• 2020-09-15T14:05:55.474Z

150 vjetori i bashkimit te Italise

Me nje numer aktivitetesh te enjten 17.03 u festua ne Itali 150 vjetori i bashkimit te vendit. Avionet e forces ajrore fluturuan mbi Rome duke leshuar tym te gjelber te bardhe dhe te kuq ne ngjyrat e flamurit te Italise. Njerezit mbanin flamuj te duar dhe i kishin varur ato ne ballkone. Ne Rome pre

• 2020-09-15T14:10:22.859Z

Luhet sot Superkupa e Italise

0 brbr brbrSuperkupa e Italise do te vendose sot ne Doha fituesin e ri Nje trofe qe ka marre vlera me kalimin e viteve duke e kthyer edhe ne nje ndeshje spektaklibrbr brbrEkipi kampion i Italise Juventus do te perpiqet ta fitoje per te treten here radhazi ndersa Napoli qe triumfoi ne Kupe synon te

• 2020-09-15T14:11:25.607Z

Kupa e Italise Juventusi kalon Lacion

Inter-Juventus do te jete finalja e parakohshme e Kupes se Italise Pas zikalterve te Mancinit mbremjen e se merkures i ka takuar Juventusit te siguroje bileten per ne gjysmefinalen e ketij kompeticioni pasi mundi ne transferte 0-1 Lacionbr br Golin e fitores per Juven e shenoi Lihshtajner ne minut

• 2020-09-15T14:03:38.628Z

Irlanda i prish planet Italise

Barazimi me Irlanden prish planet e Italise per kualifikim te shpejte ne Boterorin e 2010. Duke luajtur me 10 lojtare pas perjashtimit te Pazzini-t qe ne minutat e para, irlandezi Keane realizon golin e barazimit ne minuten e 90-te. Ne minuten e 11-te per Italine shenoi Iaquinta, duke qe

• 2020-09-15T14:03:51.106Z

Lipi, serish Kasana jashte Italise

Marcelo Lipi publikoi emrat e te grumbulluarave ne kombetaren e Italise, ne vigjilje te ndeshjes miqesore ndaj Irlandes se Veriut me 6 qershor. Sulmuesi i Sampdorias, nder me te miret per momentin, mbeti serish jashte. Gatuzo eshte rikthyer ne kombetare, pas nje demtimi. Jane edhe tete lojtare qe ja

• 2020-09-15T14:02:31.645Z

Alberto Kontador fiton Xhiron e Italise

Spanjolli Alberto Kontador eshte fituesi i Xhiros se 91-te Italise, nje nder turet me te lakmuara te rrethit ciklistik boteror. Spanjolli e mbylli krejt veprimtarine perpara italianit Rikardo Riko (1 minute e 57 sekonda avantazh). Spanjolli, pasi ka fituar Turin e Frances, nenshtron edhe Italine, du