Rezultate te kerkimit per termin: +Jakup +Krasniqi +Pack

Total: 16
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.903Z

Pack Zhvilloni zgjedhje demokratike

Eurodeputetja Doris Pack deklaron se ka shume besim qe Kosova do ti kaloje ne menyre demokratike zgjedhjet e jashtezakonshme. Pas nje takimi qe zhvilloi me presidentin ne detyre Jakup Krasniqi Pack tha se zhvillimet e fundit ne Kosove jane procese demokratike.Kosova duhet ti zgjidhe cesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.908Z

Pack ne Prishtine optimiste per sfidat e Kosoves

Eurodeputetja Doris Pack deklaroi ne Prishtine se Kosova do te jete ne gjendje ti kaloje ne menyre demokratike proceset e ardhshme ne vend organizimin me sukses te zgjedhjeve te jashtezakonshme dhe krijimin e qeverise se re e cila sipas saj duhet te jete e gatshme per bisedime me Serbine. Keto komen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.285Z

Pack-Krasniqi: S'ka ndarje të Kosovës dhe as plan ‘Ahtisaari plus’

PRISHTINË- "Nuk ka ndarje të Kosovës dhe as plan Ahtisaari plus", tha sot eurodeputetja Doris Pack në takim me kryetarin e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi. Zyra e shtypit te Kuvendit bën të ditur se me këtë rast bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.997Z

Pack Qeveria e re te bisedoje me Beogradin

Ajo theksoi rendesine qe nga keto zgjedhje te dale nje qeveri e fuqishme e cila sic tha ajo duhet te nise bisedimet me Beogradin. Pack i beri keto komente pas nje takimi qe zhvilloi me ushtruesin e detyres se presidentit te Kosoves Jakup Krasniqi. Deputetja e Parlamentit Evropia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.989Z

Pack Kosova ti zgjidhe ceshtjet e brendshme

PRISHTINE-Eurodeputetja Doris Pack ka shprehur bindjen se Kosova do ti kaloje ne menyre demokratike proceset e ardhshme ne vend. Pas nje takimi qe zhvilloi me presidentin ne detyre Jakup Krasniqi ajo tha se zhvillimet e fundit ne Kosove jane procese demokratike por njekohesisht theksoi rendesine qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.907Z

Krasniqi rithekson Bisedimet pas zgjedhjeve

Presidenti i perkoheshem i Kosoves Jakup Krasniqi ka perseritur se Prishtina eshte e gatshme te hyje ne bisedime me Beogradin por vetem pas zgjedhjeve te reja. Mendoj se jemi te gjithe dakord se institucionet e Kosoves te dala nga zgjedhjet e reja duhet te marrin persiper pergjegjesine p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.558Z

Krasniqi përfundon vizitën në Bruksel

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi, të shtunën është kthyer nga vizita zyrtare në Bruksel, gjatë të cilës mori pjesë në takimin e përbashkët parlamentar të organizuar nga Parlamenti Evropian dhe Kuvendi Kombë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama