Rezultate te kerkimit per termin: +Jashari

Total: 3599
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:48.093Z

Shkojnë Jashari e Vula

Dy zyrtarë të lartë në institucionin e Avokatit të Popullit, Hilmi Jashari e Veton Vula kanë dhënë dorëheqje. Ata thonë se kanë hasur në telashe për realizmin e punës së tyre nga Avokati i Popullit, Sami Kurteshi. Kërkojnë largimin e tij nga ky institucion. Nga Nebih Maxhuni më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.482Z

Murat Jashari kërkon mobilizim

Përfaqësuesi i Jasharajve, Murat Jashari e ka mirëpritur heqjen e mbikëqyrjes së Pavarësisë së Kosovës. Sipas tij ende nuk mund të thuhet se a ishte mirë apo keq që deri më tani pavarësinë e kishim të mbikëqyrur sepse ndoshta pa këtë mbikëqyrje do të mund të ishim ende më keq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.785Z

Perkujtohet Adem Jashari

Drejtues të shtetit, kryetarë partish, deputetë, ushtarakë, e qytetarë të të gjitha moshave, u bënë bashkë të mërkurën, kur u përkulën para varrezave të familjes Jashari në Prekaz. Me rastin e 15-vjetorit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:00.382Z

Familja Jashari kritikon qeverinë e Kosovës

Përfaqesuesi i familjes se Adem Jasharit, Murat Jashari PREKAZ- Përfaqësuesi i familjes Jashari, Murat Jashari ka bërë kritika të ashpra në adresë të institucioneve të Kosovës. Ai ka konfirmuar në emisionin Interaktiv të KTV-së se kryeministri Hashim Thaçi dhe kryetari i Skenderajt, S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.611Z

Thaci: KompleksiAdem Jashari bashkongjithë shqiptarët

PRISHTINë- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka konsideruar Kompleksin Memorial Adem Jashari si një vend që bashkon të gjithë shqiptarët. Kryeministri ka zhvilluar sot një vizitë në Prekaz për të nderuar dhe për t’u njohur nga afër me punimet që janë duke u zhvilluar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.432Z

Thaçi: Adem Jashari bashkoi gjithë shqiptarët

Nga Express më 05 mars 2011 në ora 13:31 Pushka e komandantit legjendar Adem Jashari bashkoi gjithë Kosovën, bashkoi gjithë shqiptarët kudo që jetonin, Shqipëri, Maqedoni, Preshevë, Medvegjë e Bujanovc, Ulqin dhe kudo në diasporë, në Evropën Perëndimore dhe SHBA. Atë ditë u bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.127Z

Isa në Prekaz, nderon Familjen Jashari

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga një delegacion i partisë dhe komunës së Prishtinës, ka bërë nderime dhe ka vënë kurora lulesh në shenjë nderimi për komandantin legjendar, Adem Jashari, dhe familjarët e bashkëluftëtarët e tij.Me rastin e 28 N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama