Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm +Evropian

Total: 163
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Ministrat e Jashtm evropian mbshtesin Shqiprin

Ministrat e jashtm t BE n takimin ne Brdo, te Sllovenise ,vlersuan prparimin enga Shqipria kohet e fundit dhe theksuan se ky prparim mund t shrbej si nj frymzim pr vendet e tjera t rajonit. Ata inkurajuan prshpejtimin e zbatimit t marrvshjes s ndrmjetme dhe forcimin e kapaciteteve n administratn pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Vizat, Topalli falënderon Parlamentin Evropian

Ligjvnsit kan prshndetur dje vendimin e Komisionit t Jashtm t Parlamentit Evropian, i cili ka miratuar rezolutn ku shprehej mbshtetja pr heqjen e vizave ndaj Shqipris brenda vitit. “M lejoni q n emrin tuaj t falnderoj Komisionin e Jashtm t Parlamentit Evropian pr vendimin h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.401Z

Shtyrja e rezolutës, PD: Çështje axhende

Shtyrja e rezoluts pr Shqiprin n Komisionin e Jashtm t Parlamentin Evropian pr demokratt sht thjesht shtje axhende. Sipas deputetit demokrat, Fatos Beja, mbledhja e fundit e Komisionit t Jashtm t Parlamentit Evropian nuk ka pasur t bj aspak me shtjen e liberalizimit t vizave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Kriteret, Bregu: Finalizim të shpejtë të procesit

N emr t qeveris, zdhnsja Majlinda Bregu garantoi se qeveria do t bj gjithka pr t prmbushur sa m shpejt krkesat pr liberalizimin e vizave. Ajo prshndeti vendimin e Kshillit t Ministrave t Jashtm t Bashkimit Evropian, marr dje n Luksemburg, ku u rikonfirmua vullneti pr mbshtetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.625Z

Pajaziti falnderon ministrat e Jashtm t BE-s

Ministri i Punve t Brendshme, Zenun Pajaziti, sht shprehur i knaqur me konkluzionet nga takimi i Kshillit t Ministrave t Bashkimit Evropian. Kto konkluzione, sipas Pajazitit, i japin dritn jeshile Komisionit Evropian q t vazhdoj me zbatimin e rekomandimeve q dalin nga Studimi pr Kosovn, prfshir proc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Ashton: Liderët shqiptarë të zgjidhin ngërçin politik

Pas takimit t ministrave t Jashtm t BE-s, zhvilluar dje n Strasburg, shefja e diplomacis evropiane, Catherine Ashton, prmes nj deklarate pr shtyp nxiti lidert shqiptar pr gjetjen e nj zgjidhjeje pr ngrin politik. Baronesha Ashton u shpreh se nuk duhet t rrezikohet rruga e integri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

BE merr frymë lirisht

Nga Bashkimi Evropian vijn lajme qetsuese: Spanjs nuk i duhen para nga fondi evropian i stabilitetit. Ndrsa n konfliktin e Rripit t Gazs ka shenja shtensionimi. Shqetsim i madh u krijua gjat dits s hn (14 qershor) nga nj konferenc telefonike e organizuar shpejt e shpejt midis min

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama