Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm

Total: 588
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.847Z

Ministrat e Jashtm evropian mbshtesin Shqiprin

Ministrat e jashtm t BE n takimin ne Brdo, te Sllovenise ,vlersuan prparimin enga Shqipria kohet e fundit dhe theksuan se ky prparim mund t shrbej si nj frymzim pr vendet e tjera t rajonit. Ata inkurajuan prshpejtimin e zbatimit t marrvshjes s ndrmjetme dhe forcimin e kapaciteteve n administratn pub

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Kajro, Berisha takon ministrin e Jashtm egjiptian

Kryeministri Sali Berisha, i cili ka nisur sot nj vizit dy ditore n Egjipt, u takua me ministrin e Jashtm Ahmed Abdul Geit. N takim, u vlersua se marrdhniet mes dy vendeve jan t shklqyera dhe se t dyja palt jan t angazhuara t'i prmirsojn edhe m tej ato. Takimi u prqendrua tek problemi i Kosovs.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.059Z

Basha n Norvegji

Gjat nj vizite q po zhvillon n Mbretrin e Bashkuar t Norvegjis, ministri i Punve t Jashtme t Shqipris, Lulzim Basha ka zhvilluar nj takim me homologun e tij Jonas Gahr Store. Gjat takimit, ministri i Jashtm norvegjez ka premtuar se brenda vjeshts, Norvegjia do t kaloj n Parlament protokollin e antar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.401Z

Shtyrja e rezolutës, PD: Çështje axhende

Shtyrja e rezoluts pr Shqiprin n Komisionin e Jashtm t Parlamentin Evropian pr demokratt sht thjesht shtje axhende. Sipas deputetit demokrat, Fatos Beja, mbledhja e fundit e Komisionit t Jashtm t Parlamentit Evropian nuk ka pasur t bj aspak me shtjen e liberalizimit t vizave dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Frattini-Meta: Zgjidhja, vetëm kushtetuese

Ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, beson se heqja e vizave mes BE-s dhe Shqipris sht nj proces i pakthyeshm. Gjat nj takimi me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta, ministri i Jashtm Frattini sht shprehur se Shqipria kaprogres dhe ndodhet n nj moment kur sht gati t marr s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Kriteret, Bregu: Finalizim të shpejtë të procesit

N emr t qeveris, zdhnsja Majlinda Bregu garantoi se qeveria do t bj gjithka pr t prmbushur sa m shpejt krkesat pr liberalizimin e vizave. Ajo prshndeti vendimin e Kshillit t Ministrave t Jashtm t Bashkimit Evropian, marr dje n Luksemburg, ku u rikonfirmua vullneti pr mbshtetjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.283Z

Clinton e quan Miliband-in simpatik

Sekretarja e Jashtme e SHBA-ve Hilary Clinton duket se ka filluar nj marrdhnie speciale me homologun e saj britanik, David Miliband. T dy politikant jan fotografuar nga agjencit e huaja t lajmeve duke shkmbyer fjal miradije pr njri-tjetrin, prderisa shkak i ksaj jandisa deklarata t Clinton t dhn p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama