Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtm +Meta

Total: 162
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:08.691Z

Ilir Meta : Rama gjithmonë u është shmangur debateve

Procesi i vizave po ecën me shpejtësi. BE dhe NATO, gatishmëri për integrimin Qndrimi i kryetarit t Partis Socialiste, Edi Rama, ndaj ftess s Kryeministrit Sali Berisha pr debat televiziv sipas ministrit t Jashtm, Ilir Meta, sht nj tentativ pr t’iu shmangur debatit. N n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.283Z

Meta i kundërpërgjigjet PS-së: Dorëhiqem pas tre vjetësh

Pas krkess s Partis Socialiste q ministri i Jashtm, Ilir Meta, t jap dorheqjen pr arrestimin e ish-punonjsit t MPJ-s, Almir Rrapo pr trafik dore, zvendskryeministri dhe ministri i Jashtm, Ilir Meta, iu prgjigj opozits se do t dorhiqet, por vetm pas afatit kushtetues, pra pas tri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

Frattini-Meta: Zgjidhja, vetëm kushtetuese

Ministri i Jashtm italian, Franco Frattini, beson se heqja e vizave mes BE-s dhe Shqipris sht nj proces i pakthyeshm. Gjat nj takimi me homologun e tij shqiptar, Ilir Meta, ministri i Jashtm Frattini sht shprehur se Shqipria kaprogres dhe ndodhet n nj moment kur sht gati t marr s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.930Z

Meta përgënjeshtron: Asnjë letër kundër Withersit

Withers, Meta: Jo shkëmbim letrash me SHBA-në Qeveria shqiptare hedh posht spekulimet mediatike pr shkmbim letrash me SHBA-n lidhur me qndrimet e shprehura n Tiran t ambasadorit Withers gjat mandatit diplomatik. Ministri i Jashtm, Ilir Meta, prgnjeshtroi dje lajmin e disa mediave,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.267Z

Meta: Sovraniteti i Kosovës, i pacënueshëm

Ministri i jashtm, Ilir Meta ka reaguar n lidhje me deklaratn q po qarkullon ditt e fundit n pjesn veriore t Mitrovics pr shpalljen e pavarsis s komunave serbe nga Kosova. Shefi i diplomacis shqiptare deklaroi se pavarsia e Kosovs sht e legjitimuar dhe e paprekshme. Meta hodhi posht si t pavrteta ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Meta vizitë në Andorra

Zvendskryeministri dhe Ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta ka zhvilluar sot t parn vizit t nj kryediplomati shqiptar n Principatn e Andorrs. Gjat ktij takim Meta zhvilloi nj takim me Ministrin e Punve t Jashtme dhe t Marrdhnieve Institucionale t Andorrs, Xavier Espot Miro. Gjat biseds mes dy deleg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.252Z

26 gusht, Meta mbledh diplomatët tanë në botë

Ministria e Jashtme n Tiran ka thirrur n nj takim ambasadort q prfaqsojn vendin ton n bot. Konferenca e ambasadorve t Shqipris n bot, sipas Ministris s Jashtme, sht thirrur nga kreu i ktij institucioni, Ilir Meta. N nj deklarat nga Ministria e Jashtme, thuhet se konferenca e amba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama