Rezultate te kerkimit per termin: +Jashtme

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:46.262Z

Politika e Jashtme e Trump

brbrDuke e cilesuar politiken e jashtme aktuale te SHBA nje katastrofe kandidati republikan per Shtepine e Bardhe Donald Trump paralajmeroi ndryshime rrenjesore nese do te zgjidhet president brbr brbrDonald Trump Politika ime e jashtme do te vendose gjithnje mbi gjithcka interesat e popullit amerika

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.953Z

Politika e Jashtme

pp pPaskal Milo prezanton neser ora 1200 ne Hotel Tirana librin Politika e Jashtme e Shqiperise Paskal Milo historian politikan e diplomat minister i Jashtem i Shqiperise ne vitet 1997-2001 ka ndjekur nga afer ngjarjet me te rendesishme te historise percaktuese te fatit te shqiptareve te Kosoves dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.096Z

Politika e jashtme, në 6 shtylla

Nga Express më 11 prill 2011 në ora 16:55 E kritikuar gjatë për mungesë suksesi, sidomos në fushën e njohjes, politika e jashtme e Kosovës sot është shpërndarë në të paktën 6 shtylla institucionale. Kushtetuta përcakton presidenten si udhëheqëse të politikës së jashtme. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.904Z

Ministria e Jashtme therret ambasadorin rus

brbrMinistria e Puneve te Jashtme ka thirrur ne nje takim te vecante ambasadorin e Federates ruse ne Tirane Aleksander Karpushin Ne njoftimin e Ministrise se Jashtme thuhet se ambasadorit rus i eshte shprehur shqetesimi per shkak te deklaratave te Ministrise se Jashtme Ruse e cila hidhte dyshime se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:00.030Z

Ministria e Jashtme përshëndet presidencën suedeze

Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet marrjen e Presidencës së radhës së Bashkimit Evropian nga Suedia. Në një deklaratë zyrtare, Ministria e Jashtme ka përgëzuar Çekinë për përfundimin me sukses të presidencës së saj ambicioze, e cila u përball me sfida jo të vogla. Kjo p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.212Z

Ministria e Jashtme nxjerr diplomatët ekskursion

Krujë - Ministria e Jashtme ka zhvilluar dje një ekskursion interesant në Krujë, ku turistët ishin diplomatët e huaj të akredituar në Tiranë. Në rrjetet sociale ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, theksoi kënaqësinë në lidhje me këtë nismë dhe gjithashtu ndau disa fotografi nga ek

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.104Z

Politika e jashtme dhe ekonomia

Politika e jashtme nuk po ka aq rëndësi në këtë fushatë zgjedhore. Gjendja e rëndë ekonomike, kriza financiare dhe e huave e kanë kthyer garën presidenciale në SHBA në një përplasje për çështjet e brendshme. Politika e jashtme që pritej të ishte një nga çështjet kryesore të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama