Rezultate te kerkimit per termin: +Jean +De +Brienne

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.868Z

"Rajmonda" dhe "Spartaku" në TKOB

Teatri Kombëtar i Operës dhe Baletit po përgatitet për të sjellë në skenë dy balete të njohura botërore si "Rajmonda" dhe "Spartaku". Baletet do të vijnë nën koreografinë e Leonard Ajkun (Xhokaxhi) i cili do të jetë njëkohësisht edhe solist. Dy veprat e ndërthurura, "Rajmonda" e A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.867Z

Rajmonda dhe Spartakus, katër net balet në skenën e operës

Sezoni artistik i Teatrit Kombëtar  Operës dhe Baletit sjell në skenë baletin Rajmonda dhe Spartakus, që vjen nën koreografinë e Leonard Xhokaxhi(Ajkun), i cili do të jetë dhe njëri nga solistët e baletit. Në këtë shfaqje janë të ftuar dhe artistë, të cilët vazhdojnë aktivitetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.512Z

Zejnati: Kam kopjuar më të mirët

Balerini Astrit Zejnati interpretoi dje në shfaqjen e fundit të "Rajmonda" dhe "Spartaku". Në Shqipëri gjendet jo vetëm për të kërcyer, por edhe për të mësuar trupën e TOB-së. Ai tregon për rolin dhe sekretet e të kërcyerit pas të 30-ve Dikur skena e Teatrit të Operës dhe të B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.107Z

Pjesëmarrës në edicionin e 15-të të festivalit ndërkombëtar të poezisë

14/06/2009  Zhiti dhe Aliçka, hapësira shqiptare në Itali Janë përfaqësuesit e hapësirës “Histori shqiptare” në edicionin e 15-të të festivalit ndërkombëtar të poezisë në Gjenovë. Sot, më 13 qershor, shkrimtarët shqiptarë Ylljet Aliçka dhe Visar Zhiti do të përfa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:55.865Z

Xhokaxhi: Më mirë Rajmondën dhe Spartakun se pa gjë fare

Balerini Leonard Xhokaxhi rikthehet në TOB për të vënë në skenë dy suita nga baletet e Glazunovit dhe Khachaturian-it. Në këtë produksion të paparashikuar, ai ka përfshirë edhe solistë të "Ajkun Ballet Theatre" dhe shpreh rezerva për trupën kombëtare: ka nevojë për shumë punë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.156Z

"Temperamenti i shqiptareve prodhon sukses ne balet"

Solisti i pare i trupes se baletit te Phoenix te Arizones, Astrit Zejanti, kishte vetem nje vit eksperience si solist i pare ne Teatrin e Operes dhe Baletit, kur u largua nga Shqiperia. Vetem pak dite me pare ai u ngjit ne skenen nga ku mesoi te interpretoje balet dhe korri emocionet qe vetem vendli

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama