Rezultate te kerkimit per termin: +Jemenit

Total: 908
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.103Z

Irani paralajmeron fqinjet e Jemenit

Irani u ka bere thirrje te gjitha vendeve kufitare te Jemenit te qendrojne larg konfliktit mes ushtrise qeveritare dhe rebeleve shiite ne kete vend. “Ne keshillojme dhe kerkojme fuqishem nga vendet kufitare te Jemenit te qendrojne larg puneve te brendshme te tij duke u perpjekur per

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.055Z

Presidenti i Jemenit ende rende

Gjendja shëndetësore e presidentit jemenit Ali Abdallah Saleh, i plagosur rëndë më 3 qershorin e shkuar në një sulm në xhaminë e pallatit presidencial të Sanaa dhe i shtruar në një spital saudit, mbetet e keqe. Lajmin e ka b&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:52.719Z

Fratini: Te krijojme Miqte e Jemenit

Ministri i jashtem italian Franko Fratini deklaroi se objektivi i vendit te tij ne samitin kushtuar Jemenit, qe do mbahet ne Londer eshte krijimi i nje grupi nderkombetar “Miqte e Jemenit”. Synimi sipas shefit te diplomacise italiane do te jete ndihma e gjithanshme ne luften k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.336Z

Presidenti i Jemenit, firmos dorëheqjen

Presidenti i Jemenit Ali Abdullah Saleh dhe udhëheqësit e opozitës nënshkruan dje një marrëveshje të shumëpritur për transferimin e pushtetit nënpresidentit të vendit Abed Rabbo Mansour Hadi dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohëshme pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.866Z

Rihapet ambasada e SHBA, Klinton presion Jemenit

Autori i Lajmit: Redaksia Sana - Ambasada amerikane në Jemen ka rifilluar sërish punën pas mbylljes dyditore të saj, duke theksuar se operacionet antiterroriste të ndërmarra nga autoritetet e Jemenit kanë qenë kërcënim, prandaj kishte nxitur mbylljen e ambasadës. Ambasada u mbyll, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.636Z

Goditet presidenti i Jemenit, luftimet vijojnë

Raportohet se presidenti i Jemenit, Ali Abdullah Saleh dhe disa zyrtarë qeveritarë, përfshirë edhe kreyministrin dhe udhëheqësin e parlamentit, janë qëlluar, kur granatat kanë goditur pallatin presidencial në Sana, kryeqytetin e Jemenit. Raportohet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.747Z

Presidenti i Jemenit shtyn vizitën në SHBA

Presidenti i Jemenit Ali Abdullah Saleh ka shtyrë vizitën e planifikuar në Shtetet e Bashkuara, për t`u përballur me sfidat që i kanosen nga protestuesit në vendin e tij. Agjencia shtetërore e lajmeve Saba raportoi se shtyrja e vizitës u bë "p&

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama