Rezultate te kerkimit per termin: +Jeronim +Rasim +Drejtorit

Total: 0
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.897Z

Stuhia Nishani prek ushtrinë, dekretohet shkarkimi i 7 gjeneralëve

Tiranë- Presidenti i Republikës, Bujar Nishani,  ka firmosur sot dekretin për shkarkimin nga detyra të 7 gjeneralëve në rradhët e Forcave të Armatosura.Lajmi bëhet i ditur nga zyra e Presidencës, ndërkohë që ky është dekreti i dytë shkarkues, pas atij të 9 gushtit, kur Nishani shka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.906Z

Presidenti Nishani, dekreton emërimin dhe lirimin nga detyra të disa ushtarakëve

17-08-2012 / Gazeta 55 Presidenti i Republikës Bujar Nishani ka dekretoi ditën e djeshme dhëniet e gradës madhore për gjashtë ushtarakë. Më pas presidenti Nishani ka firmosur emërimin e tyre në disa detyra të rëndësishme ndë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.901Z

Presidenti Nishani liron nga detyra 7 gjenerale emeron 3

Presidenti i Republikës Bujar Nishani dekretoi sot lirimin nga detyra të 7 gjeneralëve në radhët e Forcave të Armatosura të Shqipërisë. Sipas njoftimin zyrtar në faqen e presidencës, presidenti i Republikës së Shqipërisë Buj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.896Z

Ndryshime në rradhët e Forcave të Armatosura

Bujar Nishani, ne momentin e zgjedhjes President Ndryshime në rradhët e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë. Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka dekretuar sot lirimin dhe emërimin e disa drejtuesve të Forcave të Armatosura të RSH-së. Lirimin e Gjeneral Brigade, Bard

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.898Z

Nishani gradon pesë gjeneralë, shkarkon e zhvendos krerët e ushtrisë

Gazeta ShqipPresidenti vijoi valën e ndryshimeve që nisën pas largimit të Bamir Topit Presidenti i Republikës Bujar Nishani pranoi sot propozimet e ministrit të Mbrojtjes Arben Imami për gradimin e pesë ushtarakëve me titullin e gjeneralit të brigadës si dhe kreu shkarkime, emërime dhe z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:47.051Z

Totozani ankohet te Nishani: Nuk zbatohen vendimet e gjykatave

Presidenti Bujar Nishani, priti dje në një takim Avokatin e Popullit, Igli Totozani. Kryetari i Shtetit e siguroi Totozanin se e mbështet Institucionin e Avokatit të Popullit në misionin e tij fisnik në mbrojtje të të drejtave të njeriut, duke e garantuar se do të jetë gjithmonë në krah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.897Z

Ndryshime në FA, emërime dhe shkarkime komandantësh

Në vazhdimësi të dekretimeve të së enjtes dhe pas firmosjes së ligjit për kodin zgjedhor Presidenti i Republikës ka dekretuar emërimin dhe shkarkimin nga detyrave të disa komandatëve të Forcave të Armatosura në dikasterë t&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama