Rezultate te kerkimit per termin: +Jofitimprurs

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.259Z

Universitetet private kthehen në jofitimprurëse

Si duhet bërë reforma e re e financimit sipas këshilltarit britanik të qeverisë, Quentin Thompson. Çfarë sugjeron ai dhe cilët janë hapat që duhet të ndërmerren N tentativ pr t hartuar draftin e ri t reforms s financimit, qeveria shqiptare ka krkuar nga akademiku i nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.351Z

Universitetet private, lekë nga shteti për infrastrukturën e tyre

Prej vitit të ardhshëm, universiteteve private do tu lindë e drejta që të përfitojnë nga fondi i investimeve të buxhetit të parashikuar për arsimin e lartë Ministria e Arsimit dhe e Shkencs ka parashikuar q duke nisur nga viti i ardhshm, universitetet private t mund t &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.096Z

Arsimi i lartë, modeli i ri mbyll universitetet private

Sistemi i ri i financimit q po shqyrtohet nga Ministria e Arsimit ka ngritur nj sr pikpyetjesh pr botn akademike, e cila ka propozuar mnyrn se si ky model mund t mbijetoj n Shqipri. A duhet q t financohen institucionet private fitimprurse? Kush do t jet mnyra e shptimit t univer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.277Z

E ardhmja e kujdesit shëndetësor parësor

Kujdesi parsor z nj vend shum t rndsishm n piramidn e kujdesit shndetsor pr popullatn, rrjedhimisht reformat dhe mirstrukturimi i tij jan domosdoshmri pr ta kthyer at n nj shrbim, i cili t jet sa m i dobishm, por gjithashtu t justifikoj shpenzimet e taksapaguesve dhe t shtetit. S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.571Z

Bobrati: Si do e financojmë shoqërinë civile

N kohn e diktaturs, shqiptarve iu dha mundsin e t msuarit t nj gjuhe perndimore. Prmes valve t vetme televizive n vend, Rudi Bobrati na tregoi gramatikn e gjuhs angleze, por pa e menduar se nj dit ai vet do t punonte pr vite t tra n Perndim. N janar t vitit 1993, nisi punn si gazetar n Seksionin S

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama