Rezultate te kerkimit per termin: +Jonathan +Laurence

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.151Z

Ditet e kultures frankofone

Teatri i Metropolit dhe Ambasada Franceze ne Tirane ne kuader te Pranveres se Frankofonise 2011 organizon sot ora 20.00 ne Sallen ehov nje mbremje te poezise franceze te interpretuar ne dy gjuhe nga aktoret Alert eloaliaj Sesilia Plasari Adriana Tolka Marsela Lena dhe Ina Gjonci shoqeruar ne piano n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:26.713Z

Mënyrë më e mirë për SHBA-të në integrimin e myslimanëve

Derisa ne mësojmë më tepër për vëllezërit Tsarnaev, ne jemi të pirur të shtrojmë pyetje më të gjëra lidhur me rënien e tyre të qartë në terror - shkruan në fillim të artikullit ‘Washington Post&rsquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama