Rezultate te kerkimit per termin: +Jorgo +Mino

Total: 144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.396Z

Tragjedia e Gërdecit, pranga 2ish-ushtarakëve ishin në arrati

TIRANE - Dy ish ushtarakë të dënuar për tragjedinë e Gërdecit janë arrestuar sot nga Sektori i Krimeve të Rënda e Drejtorisë së Policisë e Tiranës.Të arrestuarit Jorgo Mino dhe Gëzim Oshafi,  të dënuar me një 3 burg në mungesë për tragjedinë e 15 marsit 2008 ku mbetën të vra

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.639Z

Gërdeci, dy komisionerë të municioneve njihen me akuzat

24/02/2009  Vazhdon procesi i firmosjes së kërkesës për gjykim nga ana e të pandehurve Hysni Çoçka dhe Jorgo Mino akuzohen për “shpërdorim detyre” TIRANE- Prokuroria e Përgjithshme vazhdon procesin e njohjes së të pandehurve me aktet hetimore si dhe firmosjen nga ana e tyre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.398Z

Tragjedia e Gërdecit, pranga 2ish-ushtarakëve, ishin në arrati

Të tjera rreth shkrimit 13 shkurt 2013, Gjykates se Apelit: Uli denimet, shpetoi Delijorgjin Më 21 mars 2013 Delijorgji u lirua 25 shtator 2013 më 14 shkurt TIRANE - Dy ish- ushtarakë të dënuar për tragjedinë e Gërdecit janë arrestuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.620Z

Gërdeci, Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Pinarit për pafajësi

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën për pafajësi të ish-ushtarakut Ylli Pinari, i dënuar me 15 vjet burg për tragjedinë e Gërdecit. Të njëjtën kërkesë kishte bërë dhe ish-ushtaraku Jorgo Mino, por as atij nuk iu pranua. Kështu Kushtetuesja ka lënë në fuqi dënimet e dhëna

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

Gerdeci, ceshtjes i shtohen edhe 13 te pandehur

Ceshtjes se tragjedise se Gerdecit, ku humben jeten 26 persona, i jane shtuar edhe 13 te pandehur te tjere, duke e cuar ne 27 numrin e personave te konsideruar si te pandehur ne kete ceshtje. Lajmin e bejne te ditur burime prane Prokurorise se Pergjithshme, sipas te cilave te pandehurit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.266Z

Prokuroria “u lë në dorë” akuzat 14 ushtarakëve

19/02/2009  Për Gërdecin u komunikohet akuza e “shpërdorimit të detyrës” punonjësve të ushtrisë TIRANE- Nga dita në ditë Prokuroria e Përgjithshme vazhdon procesin e komunikimit të akuzave për personat që dyshohet se nuk kanë zbatuar detyrën e tyre, për sa i përket m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.263Z

"Gërdeci",Prokuroria akuzon edhe 13 ish-zyrtarë të tjerë

Prokuroria e Përgjithshme u komunikon akuzën edhe 13 ish-zyrtarëve të tjerë të ministrisë së Mbrojtjes për çështjen e Gërdecit. Mes tyre janë emra që kanë lidhje me çmimet e municioneve të rënda dhe fishekëve. Gjithashtu akuzat u janë komunikuar edhe atyre që akuzohe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama