Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Daul

Total: 570
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.077Z

Kreu i PPE-së Joseph Daul sot në Tiranë

Kreu i grupit të Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, Joseph Daul, politikani i cili rreth një muaj më parë u angazhua për zgjidhjen e konfliktit mes maxhorancës dhe opozitës viziton sot Shqipërinë. Joseph Daul pritet të zhvillojë takime me dhe kryetaren e kuvendit, Topa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.734Z

Joseph Daul: Asnjë faktor s’do kushtëzojë heqjen e vizave për shqiptarët

Rama të mos ecë me të kaluarën, por të shohë drejt së ardhmesKreu i grupit të Partive Popullore Evropiane, Joseph Daul është shprehur sot se liberalizimi i vizave është një proces i pakthyeshëm dhe se qeveria shqiptare ka përmbushur me seriozitet kriteret e udhërrëfyesit. “Sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.789Z

Kryetari i PPE, Joseph Daul, më 23 qershor në Tiranë

Kryetari i Grupit t Partive Popullore Evropiane n Parlamentin Evropian, Joseph Daul, do t vizitoj vendin ton javn e ardhshme, n datat 23-25 qershor. Gjat vizits s tij, Daul do t takohet me Presidentin, Bamir Topi, Kryeministrin Sali Berisha, zv.kryeministrin dhe ministrin e Jasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.272Z

Joseph Daul zgjidhet president i grupit të Partive Popullore Evropiane

13-11-2013 / Gazeta 55 Kreu i PD, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë së PPE-sëKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.856Z

Europarlamentari Joseph Daul: “Demokracia bëhet përmes diskutimeve”

25-03-2011 / Gazeta 55 “Demokraci është të ulesh rreth një tryeze për të diskutuar dhe nëse nuk arrihet shumica e votave, atëherë duke bërë kompromise. Kjo është demokracia”. Kështu shprehet europarlamentari Jose

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:13.092Z

Mustafa takoi kryetarin e PPE-së, z. Joseph Daul

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, dr. Isa Mustafa u takua me kryetarin e Partive Evropiane Popullore, z. Joseph Daul. Në këtë takim, që u mbajt në vazhdën e takimeve të rregullta konsultative të LDK-së me drejtuesit e PPE-së, an&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.767Z

Berisha: “Joseph Daul, një mik i shqiptarëve, që ka kryer fushatë për shqiptarët dhe lëvizjen e tyre të lirë”

“Joseph Daul, kryetar i grupit parlamentar të Partisë Popullore Europiane në Parlamentin Europian, grupi, përfaqësuesit e të cilit janë sot qeveri në 16 vende anëtare të Bashkimit Europian, duke numëruar këtu Gjermaninë Federale, Francën, Italinë dhe tani së fundi Mbretërinë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama