Rezultate te kerkimit per termin: +Joseph +Doul

Total: 43
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.463Z

Doul dhe Schultz, letër Berishës e Ramës

BE kërcënon me ndërprerjen e integrimit Bashkimi Europian kërcënon me ndërprerjen e procesit të integrimit nëse nuk zgjidhet kriza politike në vend. Në një letër të përbashkët drejtuar Kryeministrit Sali Berisha dhe kreut të Partisë Socialiste, Edi Rama, krerët e grupeve të së m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.725Z

Joseph Daul: Sali Berisha ka shpëtuar jetë njerëzish, Edi Rama i sëmurë mendor

07-12-2011 / Gazeta 55 Menjëherë pas fjalës së kryeministrit Sali Berisha para liderëve të Partisë Popullore Evropiane, në podium u ngjit kryetari i grupit të Partisë Popullore Evropiane në Parlamentin Evropian, Joseph Doul, i cili vler&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.600Z

Doul: Demokracia e vërtetë bazohet në kompromis

Kryetari i grupit të Partive Popullore në Parlamentin Evropian Joseph Doul deklaroi se funksioniomi i demokracisë është qeverisja me alternim i partive politike, dhe se kjo vlen për opozitën në Shqipëri. Ajo duhet të përgatitet që të qeverisë vendin në vitet që vijnë. Ndërsa max

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.272Z

Joseph Daul zgjidhet president i grupit të Partive Popullore Evropiane

13-11-2013 / Gazeta 55 Kreu i PD, Basha merr pjesë në punimet e Asamblesë së PPE-sëKryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marrë pjesë në punimet e Asamblesë politike të Partive Popullore Europiane. Punimet e Asamblesë politike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.941Z

Joseph Doul: Trishtim nëse Shqipëria nuk merr statusin

02-02-2013 / Gazeta 55 Kreu i grupit të PPE: Brukseli nuk mund të detyrojë palët të kryejnë reformatNë një intervistë për ABC news, kryetari i grupimit ë partive popullore europiane Joseph Daul  deklaron, se të gjithë do t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.679Z

Ballkani | 25.06.2010

DW: Tirana mbyll turin tuaj ballkanik, që nisët në fillim të kësaj jave. A jeni i kënaqur, Z. Doul, me rezultatet e takimeve, që zhvilluat në Shkup dhe në Tiranë? Joseph Doul: Dua të them së pari që rajoni i Ballkanit përbën një nga prioritetet e Parlamentit Europian, i cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.237Z

Bisedimet për krizën, Berisha konfirmon vizitën në Strasburg

Kryeministri Berisha ka konfirmuar vizitën e tij në Strasburg. Në një njoftim për shtyp të zyrës pranë kryeministrisë konfirmohet edhe vizita e kreut të qeverisë në Strasburg. "Me ftesë të zotit Joseph Doul, Kryetar i Grupit të Partisë Popullore Evropiane në Parlamentin Evr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama