Rezultate te kerkimit per termin: +Julind +Dervishi

Total: 17
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Prekin skenën e TKOB-itgjashtë koreografë të rinj

Koreografët e rinj që kanë marrë pjesë në projektin Koreolabos, më 4 Korrik 2014, në orën 20.00, në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit do të paraqesin krijimtarinë e tyre. Ky është një projekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.310Z

Koreolabos, laboratori i koreografëve të rinj

Koreolabos është projekti i cili ka si synim afrimin e koreografëve të rinj dhe nxitjen e punës së tyre krijuese. Si rrjedhojë kjo është hera e tretë që TKOB hap dyert për ta, për të sjellë krijimet e tyre në skenën e madhe. Këtë herë janë katër krijime të reja koreografike t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.423Z

Romeo dhe Zhuljeta sonte premiera e Baletit

Teatri i Operes dhe Baletit shfaq sonte premiere baletin me tri akte Romeo dhe Zhuljeta me muzike te Sergej Prokofiev bazuar ne tragjedine me te njejtin titull nga Uiliam Shekpir. Vepra eshte punuar nga koreografi bullgar i ftuar per kete premiere Peter Loukanov. Ne rolet protagoniste ne premiere

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.218Z

Romeo e Zhuljeta në versionin shqiptaro-bullgar

Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18, 19, 21, 22, ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në tragjedinë me të njëjtin titull të Shekspirit. Baleti do të vihet n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.606Z

Elvina Gurra sjell ne Tirane “Enderr pranverore”

Pianistja e re Elvina Gurra dha nje koncert recital ne sallen e madhe te Akademise se Arteve per publikun artedashes. Studentja e profesoreshe Nora Cashkut, prane Fakultetit te Muzikes, interpretoi pjese nga autore te njohur klasike si;  Bethoven, Chopin, e Debussy. “Jam shume

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.155Z

“Romeo dhe Zhuljeta”vjen si balet

TIRANE-Teatri Kombëtar i Operas dhe Baletit në bashkëpunim me Operën dhe Baletin Kombëtar të Sofjes do të shfaqë “Romeo dhe Zhuljeta” në datat 18,19, 21,22, Ora 19.00. Shfaqja është një balet në tri akte bazuar në trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.221Z

Romeo dhe Zhuljeta ne balet

Teatri Kombetar i Operas Baletit ne bashkepunim me Operan dhe Baletin Kombetar te Sofjes do te shfaqin Romeo dhe Zhuljeta balet me tre akte bazuar ne tragjedine me te njejtin titull te Shekspirit. Muzika eshte e Sergej Prokofiev me skenografi te Agim Zajmi. Baleti vjen i drejtuar nga mjeshtri kore

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama