Rezultate te kerkimit per termin: +Jung

Total: 237
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.301Z

Jung viziton Kosoven

Ministri gjerman i mbrojtjes Franz Josef Jung viziton gjate dites se sotme Kosoven.Agjencite e lajmeve kosovare bejne te ditur se qellimi i vizites se Jung ne Kosoves eshte takimi me trupat gjermane qe sherbejne ne kuader te KFOR-it ne Prizren.Se pari kreu i mbrojtjes gjermane do te bisedoje per zhv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.302Z

Ministri gjerman Jung viziton Kosovën

 PRISHTINE-Ministri gjerman i Mbrojtjes Franz Josef Jung viziton gjatë ditës së sotme Kosovën. Agjencitë e lajmeve kosovare bëjnë të ditur se qëllimi i vizitës së Jung në Kosovës është takimi me trupat gjermane që shërbejnë në kuadër të KFOR-it në Prizren. Së pari kreu i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.895Z

Paciente apo dashnore? Femrat e Gustav Jung

Sabina Nikolayevna Spielrein psikologja e njohur ruse është një nga femrat që dashuroi Carl Gustav Jung, i njohur si një nga figurat kyçe të psikologjisë. Ata u njohën bashkë gjatë viteve 1908-1910. Sabina në fillim ishte studentja, kolegia e më pas e dashura e tij. Janë një sërë ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:53.902Z

Jung: Reduktim trupave te KFOR

"Situata ne rajon eshte permiresuar, ndaj forca paqeruajtese ne Kosove do te reduktohet". Keshtu ka deklaruar ministri gjerman i Mbrojtjes, Franz Jozef Jung, sipas te cilit KFOR do te kete 5 mije trupa me pak se sa ka aktualisht. Sipas Jung vendosja e misionit te BE-se per poli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:51.301Z

Jung: Jemi kundër ndarjes së Kosovës

 PRISHTINE- Gjermania nuk i mbështet idetë për ndarjen e Kosovës dhe Qeveria gjermane angazhohet që të zbatohet plani i Ahtisarit dhe që EULEX-i të vendoset në tërë Kosovën. Këto komente i beri ne Prishtine, ministri gjerman i Mbrojtjes, Franz Josef Jung, pas takimeve që zhvilloi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.344Z

Jung: Reduktimi i KFOR, nese situata eshte normale

Ministri gjerman i Mbrojtjes, Franz Jozef Jung deklaron se ne Kosove do te zvogelohet numri i trupave, nese situata ne terren lejon nje gje te tille. Sipas tij, numri i ushtareve te KFOR deri ne fund te vitit mund te shkoje ne 10 mije.Nderkohe Jung thekson se pritet vendim per perfundimin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.590Z

Jung: Gjermnia do të luftojë me të gjitha mënyrat piratët

Berlin - Operacioni i ushtrisë gjermane Bundesëehr kundër piratëve në birgjet e Somalisë, është një mision luftarak me një mandat shumë robust,. Kështu ka deklaruar Ministri gjerman i mbrojtjes Franc Jozef Jung (Franz Josef Jung) atje duhet llogaritur edhe me situata lufatarake. Jung, I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama