Rezultate te kerkimit per termin: +Kadri +Alia

Total: 139
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:55.138Z

Kadri Alia, ky matrapaz social, abuzues me jetimët

Nga ILIR ÇUMANI* I ndodhur përmes dilemës nëse duhej të bëja replikë apo jo me z. Kadri Alia, të vetëquajturin “president i jetimëve”, (Zoti na ruajt, është pak si luks dhe ironi në të njëjtën kohë të thuash se edhe jetimët na paskan “PRESIDENT” ), zgjodha për transpare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.285Z

Ramiz Alia në Byro: Kadriu e Feçorri u pushkatuan,Fiqiretes i falëm jetën

“Më në fund tradhtarëve u treguam vendin. Kadri Hazbiu e Feçorr Shehu u pushkatuan. Fiqiretes i falëm jetën duke e dënuar me 25 vjet”. AFRIM IMAJRamiz Alia raporton triumfues në mbledhjen e Sekretariatit të Komitetit Qendror duke qetësuar udhëheqjen e Partisë për dënimin e gru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:35.185Z

Ramiz Alia, instinkti i mbijetesës!

BLENDI FEVZIU Ramiz Alia, lideri i fundit komunist i Shqipërisë dhe paradoksalisht Presidenti i parë pluralist i saj, ndërroi jetë dje në një spital të Tiranës. Në 86 vitet e jetës së tij politika zë vendin kryesor. Që nga marsi 1942, kur doli ilegal si militant i Partisë Komuniste dh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.341Z

Dokumenti sekret: Si u shkarkua Kadri Hazbiu

Enver hoxha ne mbledhjen e byrose politike, tetor 1982 Dy mbledhjet e rrufeshme të udhëheqjes së lartë të Partisë së Punës të 8 tetorit 1982 i janë kushtuar fund e krye goditjes së Kadri Hazbiut, deri në atë kohë ministër i Mbrojtjes.Fillimisht, Byroja Politike e shpalli ish-emblemën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.359Z

Enver Hoxha ne plenumin e 82-shit e shan Kadri Hazbiun nga motra

Zbardhen cudirat e pabesueshme te plenumit qe shkaterroi njeriun e hekurt te sigurimit te shtetit. Mes epiteteve dhe fyerjeve te perdoruara ne ate salle nuk mungon edhe fjalori me banal i perdorur nga goja e Enver Hoxhes duke filluar nga vulgaritetet e deri te sharja me moter qe ai i beri ministrit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.705Z

Kadri Hazbiut para plenumit tragjik Na trego si i ke zhdukur njerezit ne mase

Per here te pare para opinionit publik ngjarjet qe kane shoqeruar minutat tragjike te mesnates se 11 tetorit 82 kur kryqezohej i shperfytyruar ministri i hekurt i regjimit. Cilat ishin akuzat e miqve te tij qe e conin me zell te habitshem drejt varrit te pergatitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.337Z

Dokumenti sekret: Si u shkarkua Kadri Hazbiu dhe krerët e Ministrisë së Mbrojtjes

Enver hoxha ne mbledhjen e byrose politike, tetor 1982 Dy mbledhjet e rrufeshme të udhëheqjes së lartë të Partisë së Punës të 8 tetorit 1982 i janë kushtuar fund e krye goditjes së Kadri Hazbiut, deri në atë kohë ministër i Mbrojtjes.Fillimisht, Byroja Politike e shpalli ish-emblemën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama