Rezultate te kerkimit per termin: +Kafe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.474Z

Sekuestrohet kafe kontrabande

Bllokohet kafe kontrabandë, në tentativë për të hyrë në Shqipëri nga kufiri me Malin e Zi Në qytetin e Shkodrës efektivet e Drejtorisë rajonale të Kufirit dhe Migracionit, kanë sekuestruar 3360 kg kafe kontrabandë. Kjo e fundit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.184Z

Kapet kafe kontrabandë

Kapshticë Sektori i antikontrabandës njoftoi dje kapjen e një sasie 2600 tonë kafe, në tentativë për të mos paguar taksat në Doganën e Kapshticës, Korçë. Malli ishte kafe kokërr e papjekur që kalonte kontrabandë dhe ishte ngarkuar në furgon me targa të Korçës, i fshehur në dysh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:44.262Z

Sekuestrohen 840 kg kafe kontrabandë

Policia e Kukësit ka sekuestruar sot në afërsi të tunelit të Kalimashit në Rrugën e Kombit,  840 kilogramë kafe e ndarë në 14 thasë me nga 60 kilogramë secili, bënë të ditur burime zyrtare të Policisë. Sasia e kafesë ishte duke u transportuar në drejtim të Tiranës në automjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.767Z

Kafe me vezë, duhet ta provoni

 Nësë të bie rasti të ecësh në rrugët e Vietnamit do e kuptosh se ata janë shumë të dhënë pas kafes. Shikon persona të cilë janë ulur diku në ndonjë ndenjëse dhe konsumojnë kafen e tyre, por ajo që është specialitet i kësaj zone është kafeja me vezë. “Cà phê tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.012Z

Libri ngre dolli me kafe

Disa thonë se lumturia nuk është gjë tjetër sesa një libër i mirë dhe aroma e një kafeje të sapobërë. Kështu libri gjen aleatin e vet në formën e një kafeneje-librari, një tendencë mes pasionit të letrave dhe shpirtit sipërmarrës që prej kohësh ka gjetur vend edhe në kryeqyt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.316Z

Kafe kundër rrudhave dhe celulitit

Nga Express më 25 shtator 2011 në ora 14:10 Yndyra e kafes është e pasur me thartirën linoleike, e cila është një antioksidues i fuqishëm, ka efekt antikancerogjen dhe stimulon sistemin imunitar. Në të njëjtën kohë, ajo pengon edhe plakjen e lëkurës dhe ka veti anti-inflamatore.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:20.569Z

Dibër, sekuestrohet 507 kg kafe kontrabandë; poseduesi në kërkim

Policia Kufitare e Viçishtit në Dibër sekuestroi 507 kg kafe kontrabandë, shpalli në në kërkim poseduesin. Burime nga policia bëjnë me dije se filloi procedimin penal si dhe bëri shpalljen në kërkim të shtetasit B.T., 51 vjeç,  banues në fshatin Gjoricë e Poshtme, Bulqizë, pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama