Rezultate te kerkimit per termin: +Kajseri

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.387Z

PKK-ja pergjegjese per atentatin ne Kajseri

brbrTe gjitha te dhenat theksojne se Partia e Punetoreve te Kurdistanit PKK eshte pergjegjese per atentatin kamikaz ne Kajseri ne pjesen qendrore te Turqise qe ka shkaktuar 13 te vdekur deklaroi sot zevendeskryeministri turk Numan Kurtulmusbrbr brbrTe gjitha te dhenat akuzojne per momentin PKK-ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.070Z

Turqi, 2 të vdekur dhe 19 të plagosur nga sulmi me bombë

Një bombë ka shpërthyer sot në një makinë jashtë një rajoni policor, në provincën qendrore turke, Kajseri. Agjencia e lajmeve NTV, raporton se sulmuesi dhe një oficer i policisë kanë humbur jetën. Po ashtu, raportohet se në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:36.264Z

PKK përgjegjëse për sulmin vetëvrasës në Turqi

Partia punëtore kurde, PKK, e mori përgjegjësinë për sulmin vetëvrasës me automobil bombë në Turqinë qendrore, me ç'rast jetën e humbi një polic.Sipas mediumeve turke, sulmuesit hynë në Turqi nga Siria.Katër të dyshuarit janë arrestuar lidhur me sulmin, deklaroi minsitri turk i Pun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.335Z

Turqi, tjetër fitore për kryeministrin Erdogan

Ankara - Partia e kryeministrit Rexhep Tajip Erdogan me zgjedhjet e djeshme lokale arriti të marrë një tjetër fitore në Turqi. AKP, e drejtuar nga Erdogan, arriti të marrë në total 39.1 për qind, pas numërimit të mbi 80 për qind të votave. Megjithë këtë fitore, Erdogan nuk është i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.417Z

"Osmanizimi” i Turqisë

Përderisa interesimi i ripërtërirë për kulturën dhe historinë otomane mund të jetë komercializim për disa, ai jep gjithashtu një pikë reference për politikën e jashtme dhe të brendshme të Turqisë së sotme."Otomania", interesimi masiv në gjithçka osmane, është bërë një prirje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.414Z

E gjithë bota në një kosh

Kampionati Botëror i Basketbollit do të zhvillohet në Turqi nga data 28 gusht deri më 12 shtator 2010. Konsiderohet si një nga turnetë më prestigjiozë. Për herë të tretë pas (pas atyre në vitin 1986 dhe 2006), Kampionati Botëror diskutohet midis 24 vendeve. Ndeshjet në grupe do të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama