Rezultate te kerkimit per termin: +Kaliforni +Obama

Total: 254
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.091Z

Masakra në Kaliforni, Obama: Ndoshta është terrorizëm

Nuk e dimë akoma arsyen e këtij sulmi të tmerrshëm. Kështu është shprehur Barack Obama mbi masakrën kundër personave me aftësi të kufizuar në San Bernardino në Kaliforni. FBI-ja po heton, – ka shtuar presidenti amerikan, – por duhet të bëjmë më shumë për të parandalua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.093Z

Kaliforni, frikë për presidentin Obama

Momente tensioni janë verifikuar të premten në Kaliforni në momentin e nisjes së “Air Force One” me presidentin Barack Obama në bord.Dy avionë luftarakë janë thirrur të ngrihen në fluturim për t’i zënë rrugën një avioni të vogël që kishte hyrë gabimisht në zonën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:34.084Z

Kaliforni frike per presidentin Obama

Momente tensioni janë verifikuar të premten në Kaliforni në momentin e nisjes së “Air Force One” me presidentin Barack Obama në bord. Dy avionë luftarakë janë thirrur të ngrihen në fluturim për t’i zën&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.488Z

Obama takon homologun kinez në Kaliforni

Presidenti amerikan Barak Obama dhe homologu i tij kinez Xi Jinping do të zhvillojnë sot dhe nesër takime në Kaliforni për të diskutuar çështje të rëndësishme në një mjedis jozyrtar. Obama do të mirëpresë presidentin kinez në vilën Sunnylands pranë Los Angelesit, ku dy udhëheqës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.358Z

Obama pret udhëheqësit e ASEAN në Kaliforni

Presidenti amerikan Barak Obama do të presë 10 udhëheqësit e Shoqatës së Vendeve të Azisë Juglindore në një takim historik në Kaliforni. Takimi synon të parashtrojë vizionin strategjik të Amerikës për këtë rajon për dekada me radhë në të ardhmen. Presidenti amerikan dhe udhëh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.632Z

Obama-Xi Jinping samit 2 ditor ne Kaliforni

Presidenti kinez, Xi Jinping, dhe ai amerikan, Barack Obama, kanë nisur një samit dy ditor në Kaliforni. Dy liderët shtrënguan duart nën një kalim të hijëzuar në shtetin Sunnylands, pikërisht jashtë “Palm Springs”. T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:18.301Z

Obama: Ngjarje si ajo në Kaliforni nuk do të na mposhtin

Presidenti i SH.B.A Barack Obama premtoi se hetuesit e Byrosë Federale do të zbulojnë motivet që e dërguan çiftin pakistanez të qëllonte për vdekje 14 persona në Kaliforni dhe i kërkoi popullit të tij të qëndrojë  i bashkuar. ” Ne jemi të fortë, dhe jemi një popull që di t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama