Rezultate te kerkimit per termin: +Kampanias

Total: 42
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.063Z

Plehra te Napolit dalin ne ...ankand!

Nje njoftim qe propozon shitjen e mbeturinave nga rajoni i Kampanias, rajoni i Napolit, qe eshte pushtuar nga 100 000 tone plehra gjate krizes se fundit te tyre, ka dale on line sot ne faqen internet te shitjeve ne ankand eBay. "Pazar i mire: Shesim plehra te Kampanias te mbledhura qe prej 30 ditesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.944Z

Itali duart e mafias tek bastet

Disa eksponentë të mafias së rajonit të Kampanias, në Itali, janë arrestuar nga policia e vendit fqinj, e cila ka shkatërruar një sistem për mbledhjen e basteve ilegale online për ndeshjet e futbollit. Sipas mediave italiane, agjentët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:50.449Z

Ja harta e dialekteve të shqipes

Krijohet për herë të parë atlasi dialektologjik i gjuhës shqipe. Kuvendi i Napolit, ngjarja që shënon krijimin e një harte të gjeografisë së shqipes kudo ku jetojnë shqiptarë Shtrirja e dialekteve të shqipes në dheun amë, në Kosovë, Maqedoni, Mal i Zi, dhe në zonat e diasporës n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.541Z

Itali, TV kalon ne teknologjine dixhitale

Ne Itali po zgjerohet gjithmone e me shume kalimi i kanaleve televizive ne transmetim dixhital, duke zevendesuar ate analog. Sipas mediave lokale, me 16 nentor qyteti i Romes do t’i thote perfundimisht lamtumire versionit te teknologjise se vjeter. Nderkohe, me 14 tetor, ne qyteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:37.699Z

Itali, kuzhinieri shqiptar fitues i “Gran Prix” ndërkombëtar të Kuzhinës Mesdhetare

ROME - Fundim Gjepali, shefi ekzekutiv i restorantit të njohur të Romës, Antico Arco, është vlerësuar së fundi me çmimin e parë në Gran Prix Ndërkombëtar të Kuzhinës Mesdhetare që është mbajtur nga data 8 deri më 16 mars në Gragnano, kryeqytetin botëror të makaronave. Konkursi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.595Z

Ministri i Drejtesise nen hetim per korrupsion

Ministri italian i Drejtesise, Clemente Mastella, i cili dha sot doreheqjen pas nje mandatarresti shtepiak ndaj bashkeshortes per korrupsion, po hetohet per te njejten ceshtje, doli sot nga nje dokument gjykate. Mastella deklaroi sot se mandatarresti per bashkeshorten e tij ishte pjese e nje komplot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.284Z

Emergjenca në Itali, flakë plehrave në rrugët e Napolit

Emergjenca e plehrave në Itali, në provincën e Napolit, vazhdon. Zjarrfikësit kanë ndërhyrë 60 herë për të shuar zjarret që u janë vënë mbeturinave në qytet dhe jashtë tij. Prokuroria e kryeqendrës së rajonit të Kampanias ka nisur hetimet për të zbuluar nëse këto akte janë or

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama