Rezultate te kerkimit per termin: +Kampionatin +Boteror

Total: 391
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.518Z

Shqiperia do organizoje kampionatin boteror per vrapimin ne mal

Federata boterore e atletikes ka dhene vendin qe per here te pare Shqiperia te organizoje kampionatin boteror per vrapimin ne mal. Vendimi eshte dhene sot ne kongresin e federates boterore te atletikes qe po zhvillohet ne Slloveni. Shqiperia fitoi ndaj vendeve si Zvicra dhe Bjellorusia te ci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.179Z

Gjermania favorite ne Kampionatin Boteror te Futbollit per femra

Me ne fund ne Berlin sonte zhvillohet ndeshja hapese e Kampionatit Boteror ne Futboll per femra. Trajnerja Silvia Neid ka zhvilluar me lojtaret e saj shtate ndeshje pergatitore per te persousur taktiken tekniken dhe per te percaktuar formacionin e pare qe do te filloje ndeshjen kunder Kanadase. Nde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.142Z

Peshengritje, rekord boteror nga koreania Mi-ran

Koreano-jugorja, Jang Mi-ran ka thyer nje tjeter rekord boteror duke marre medaljen e arte ne 75 kg per femra ne Kampionatin Boteror qe po zhvillohen ne Korene e Jugut. Jang, sportistja qe mori medalje ari edhe ne Lojrat Olimpike Pekin 2008, arriti te ngreje 136 kg ne stilin e shkeputjes,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.981Z

Lineker Anglia ta harroje Kampionatin Boteror 2014

Gary Lineker beson se Anglia nuk do te jete ne gjendje qe te fitoje Boterorin e vitit 2014 dhe per kete arsye duhet te fokusohet se si ta fitoje konkursin per ta organizuar Boterorin 2018. Une urrej te jem kritikuesi i vetem por ne duhet ta harrojme Boterorin e vitit 2014. Te gjithe mund te jene ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.019Z

Kampionati boteror i boksit

Me date 1 shtator ne Itali do te zhvillohet kampionati boteror i boksit ku do te marre pjese edhe ekipi yne perfaqesues. Prej disa ditesh boksieret me te mire nga e gjithe Shqiperia jane grumbulluar ne qytetin e Shkodres ku dhe po bejne  fazen pergatitore per kampionatin boteror. Bo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.265Z

Isinbajeva, rekord boteror ne kercimin me shkop

Atletja ruse e kercimit me shkop, Jelena Isinbajeva, pasi deshtoi ne Kampionatin Boteror te Atletikes te zhvilluar ne Gjermani, ka thyer rekordin boteror ne mitingun e Golden Liges ne Montekarlo. Ajo ka permiresuar rekordin qe mbante po vete, duke kercyer ne lartesine 5.06 metra. Ky esht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:42.341Z

Qerimaj ne vend te shtate, nuk realizon objektivin ne boteror

Erkand Qerimaj nuk arriti dot te siguroje nje medalje, ne Kampionatin Boteror te Peshengritjes, qe po zhvillohet keto dite ne Korene e Jugut. Sportisti shqiptar garoi nje dite me pare, pa mundur qe te realizoje objektivin e tij kryesor. Pas garave te djeshme, Qerimaj eshte renditur ne vend te shtate

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama