Rezultate te kerkimit per termin: +Kampionatin +Europian +Franc

Total: 116
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:50.730Z

Serbia fitoi titullin ne kampionatin Europian U19

Kampionia e re e Europës për 19-vjeçarët është Serbia. Skuadra ballkanase ia doli të fitonte 1-0 finalen ndaj moshatarëve të Francës, një ndeshje e luajtur në Lituani. Goli i vetëm i finales u shënua në pjesën e dyt&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:22.129Z

Spanja fiton kampionatin europian te basketbollit

Spanja ka fituar për herë të dytë radhazi titullin kampion Europe në basketboll, pasi mundi Francën 98-85 në një finale spektakolare përballë 15 mijë tifozëve të pranishëm në “Zhalgiris Arena” të kryeqytetit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.496Z

Skandal në Shqipëri: Flamuri i Francës ngatërrohet me atë të Holandës (Foto)

Në stadiumin “Qemal Stafa” në Tiranë është zhvilluar ndeshja kualifikuese për Kampionatin Europian për femrat, mes Shqipërisë dhe Francës. Por, organizimi ka ngecur në një pikë të rëndësishme, flamuri i Franc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.484Z

Grupet e “Euro 2016″ (Foto)

U hodh në Paris shorti për kampionatin Europian “Francë 2016″, që do të startojë më 10 Qershor. Shqipëria merr pjesë për herë të parë në një kompeticion të të tilla përmasave. Kombëtarja e drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.762Z

Eurovolej 2013 Rusia Italia Bullgaria e Serbia kualifikohen ne cerekfinale

Janë përcaktuar çiftet çerekfinaliste në kampionatin europian të volejbollit të meshkujve. Rusia, Italia, Bullgaria dhe Serbia janë kualifikuar pasi kanë luajtur ndeshjet e plej ofit. Rusia mundi 3-0 Sllovakinë, Italia kaloi 3-1 Holandën, Bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.746Z

3 variantet e kualifikimit të Shqipërisë në Euro 2016

Rezultatet e ndeshjeve të ditës së nesërme mund të bëjnë që Shqipëria të kualifikohet edhe në mënyrë të drejtpërdrejtë në kampionatin Europian “Francë 2016”. Në këtë mënyrë,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:27.784Z

Zyrtarizohet miqësorja e Shqipërisë, me përfaqësuesen e Evropianit

Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka zyrtarizuar miqësoren e parë. Austria, do të jetë testin e radhës për Shqipërinë. Kombëtarja e Shqipërisë, finaliste në Kampionatin Europian “Franc

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama