Rezultate te kerkimit per termin: +Kapaciteti

Total: 2711
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.750Z

Gazsjellësi TAP, kërkohet shtim kapaciteti

27/02/2012  Përzgjedhja e gazsjellësit që kalon nga Shqipëria sjell reagimin e Europës Komisioni Europian: Të shtohet kapaciteti nga 10 në 20 miliardë metër kub Me eliminimin e projektit ITGI nga gara e transportimit të gazit azer në Europë, Bashkimi Europian po ndërgjegjësoh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.261Z

Albina Deda, Ramës: Gënjen, as pres të kërkosh falje. Dihet kapaciteti banal

Deputetja e Partisë Demokratike Albina Deda, një nga 3 deputetët e përjashtuar për 10 ditë nga Kuvendi pasi goditi me vezë kryeministrin Edi Rama seancën e kaluar të Kuvendit e quan Ramën gënjeshtar. Në një postim në facebook Deda thotë se Rama gënjen të ketë përmendur fjalën mot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.549Z

Në 104 hotele kapaciteti i shfrytëzuar në nivel vendi është 14.43%

Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Hotelerisë në Kosovë për tremujorin e katërt (TM4) 2015. Pjesë e kësaj anketa janë 104 hotele, që ushtrojnë veprimtari hotelere në territorin e Kosovës. Pjesa më e madhe e tyre gjenden në rajonin e Prishtinës, Feri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.164Z

‘Alitalia’ shet më shumë bileta sesa kapaciteti i avionit, Baci: Udhëtarët do kompensohen

TIRANE- Udhëtarët që sot do të fluturonin me 'Alitalia'-n drejt Milanos në Itali, denoncojnë këtë kompani fluturimi, e cila la në rrugë disa prej tyre. Ata telefonuan në News24 dhe denoncuan faktin që edhe pse kanë prerë apo prenotuar biletë, nuk kanë mundur të hipin në avion e të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.933Z

Gjuzi: Rriten kërkesat për të jetuar në azil, mungon kapaciteti

Festë në natën e madhe të ndërrimit të viteve edhe në Shtëpinë e të Moshuarve në Tiranë Shpresa Mezini Tirana, pavarësisht numrit të banorëve, ka vetëm një shtëpi përkujdesjeje për të moshuarit, që për arsye të ndryshme nuk kanë një vend ku të fusin kokën. Emigrimi, probl

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:59.163Z

‘Alitalia’ shet më shumë bileta sesa kapaciteti i avionit, udhëtarët në rrugë

TIRANE- Udhëtarët që sot do të fluturonin me 'Alitalia'-n drejt Milanos në Itali, denoncojnë këtë kompani fluturimi, e cila la në rrugë disa prej tyre. Ata telefonuan në News24 dhe denoncuan faktin që edhe pse kanë prerë apo prenotuar biletë, nuk kanë mundur të hipin në avion e të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:05.307Z

Ahmetaj:S`ka më vend për show. Sfidë kapaciteti njerëzor

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë dhe Sipërmarrjes,  Arben Ahmetaj ka theksuar se sfidë e vendit mbeten kapacitetet njerëzore e për këtë duhet një qasje me tregun e punës që do të sjellë zhvillimin e qëndrueshëm. Duke folur në seminarin me temë: “Vizioni dhe Prioritetet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama