Rezultate te kerkimit per termin: +Karakas

Total: 291
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.301Z

Venezuelë, tërmeti lëkund kryeqytetin Karakas

Karakas - Një tërmet tronditi mëngjesin e sotëm kryeqytetin e Venezuelës, Karakas, duke ngjallur panik tek banorët e tij. Qendra amerikane e Studimeve Gjeologjike bën të ditur se epiqendra e tërmetit 5.3 ballësh sipas shkallës Riter ishte 40 kilometra në jug të Karakasit. Autoritetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:34.102Z

Karakas, protesta pro e kundër qeverisë

Kundërshtarët e qeverisë majtiste të Venezuelës po bëhen gati për një protestë masive të shtunën në Karakas, një ditë pasi presidenti Nicolas Maduro bëri thirrje të befasishme për bisedime direkte me Shtetet e Bashkuara. Rreziku nga shpërthimi i dhunës është i lartë, meqë po s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.291Z

Protesta kundër Chavezit në Karakas

Rreth 100 000 persona janë grumbulluar në kryeqytetin e Venezuelës, Karakas, në mbështetje të kandidatit opozitar për president Henrique Capriles, i cili e ka akuzuar presidentin aktual, Hugo Chavez, për një sërë premtimesh të papërmbushura.Gjithashtu, Capriles kërkoi drejtësi për tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:20.785Z

Homazhe per Chavez ne Karakas

Trupi i presidentit të ndjerë venezuelian Hugo Chavez është vendosur në akademinë ushtarake në Karakas. Zoti Chavez vdiq në moshën 58-vjeçare pasi vuajti nga kanceri për pothuajse dy vjet. Familja e tij dhe bashkëpunëtor&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.929Z

Alarm për bombë në avionin e linjës Karakas-Paris

KARAKAS - Një avion i ''Air France'' duhej të ngrihej gjatë orëve të natës në fluturim nga Karakasi me destinacion Parisin, por është ngritur mëngjesin e sotëm si pasojë e një alarmi të dhënë nga autoritetet franceze, p&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.606Z

Miss Venezuela vritet në protestatkundër Presidentit në Karakas

KARAKAS - Gjashtë persona mes tyre dhe Miss Turizmi i Venezuelës, Genesis Carmona, humbën jetën në protestat që po zhvillohen në Venezuelë.Protestues të shumtë kanë dalë në protesta kundër presidentit të vendit Nicolàs Maduro, pas arrestimit të liderit të opozitës Leopoldo Lopez.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.672Z

Karakas në flakë, vijojnë protestat e dhunshme në Venezuelë

Përleshjet e dhunshme mes protestuesve në Venezuelë dhe Gardës Kombëtare të qeverisë vazhduan edhe të mërkurën në rrugët e Karakas. Video amatore të realizuara nga qytetarë të thjeshtë tregojnë situatën dramatike që po përjeton kryeqyteti i Venezuelës.  Forca sigurie të ar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama