Rezultate te kerkimit per termin: +Karmeni

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.753Z

Baleti "Karmen" premier në TOB

Baleti në dy akte Karmen i shkruar nga Prosper Merime, po vihet ne skenën e Teatrit të Operas dhe Baletit nga koreografi italian Fredi Francuti. Në studion e provave të teatrit balerinët e njohur Enada Hoxha dhe Gerdi Vaso po finalizojnë lëvizjet në prag të premierës që fillon në datën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.919Z

Opera "Karmen", ndër më të shfaqurat dhe më të bukurat në botë

Dekada të tëra vitesh kanë vërtetuar se opera "Karmen" ka një magnetizëm të pashtershëm dhe universal . Ajo u bë për një kohë të shkurtër e njohur për skenat e teatrove më të rëndësishme të botës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.977Z

Fredy Franzutti: Artistin e llaston ideja se është unik

Spanja e kuqe e grave të bukura e të zjarrta, e burrave xhelozë te "Karmen" i koreografit italian Fredy Franzutti-t. Sot shfaqja e fundit me solistë nga Balletto del Sud". Franzutti në një intervistë për gjuhën e trupit, interpretimin, dhe për nivelin e balerinëve shqiptarë që i duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.807Z

Gati premiera italo-shqiptare e Carmen në TOB

Tiranë, 8 prill, NOA /Milena Selimi - Shfaqja e re e baletit do të ketë si protagoniste Enada Hoxhën dhe Paola Acosta-n. Ajo është menduar të jetë premierë më 11 prill në TOB dhe përbën dhe premierën e tretë gjatë këtij sezoni të TOB-it, e realizuar me koreografi të Fredy F

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

"Carmen" sukses në Teatrin e Operas

Baleti Karmen u shpërfaq në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit me simbolikën e freskoreve të kërcimtareve spanjolle. Enada Hoxha ose Karmeni me ngjyresa shqiptare e stolisur me klasiken dhe modernen si dhe djemtë dhe vajzat profesionistë të rinj të baletit krijuan a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.429Z

Spanja në Odeonin e Pogradecit

Më 1960, Martini dhe Markosi morën rrugën në kërkim të një jete të re në Evropën e progresit dhe lirive. Lënë familjet e tyre në Spanjë dhe nisen drejt Zvicrës, ku fillimisht bëjnë punën e mekanikut në fabrikën e një fshati të vogël industrial. Kohë më vonë Martinit i v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama