Rezultate te kerkimit per termin: +Karmenit

Total: 20
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.889Z

“Karmen” shfaqet për 5 ditë në TOB

TIRANë- Nga data 11 deri në 16 Prill, Teatri i Operas dhe Baletit, falë një bashkëpunimi me grupin e mirënjohur italian ‘Balleto del Sud’, do të shfaqin spektaklin “Karmen”, me koreografi të Fredi Francutit nën muzikën e Bizet, Albeniz, Chabrier, dhe Massenet. Disa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.634Z

Krahet e flutures ne Marubi

Sonte ora 19.00 ne Akademine e Filmit dhe Multimedias Marubi shfaqet filmi spanjoll Krahet e flutures Alas de Maripoza 108 min i regjisorit Juanma Bajo Ulloa realizim i vitit 1991. Me aktoret Silvia Munt Fernando Valverde Susana Garcia Diez. Ami eshte nje vajze e ndjeshme 6 vjecare qe ndien nevojen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.862Z

"Carmen", provat e fundit të premierës

Gjithcka eshte thuajse gati per premieren e Karmenit nga trupa e baletit me koreografi të Fredy Franzuttit. Trupa e baletit qe prej mengjesit te sotem eshte ngjitur ne skene per provat e fundit. Jane kater autore te ndryshem qe tek Karmeni kane shkrire gjiteh njohurite dhe talentin e tyre muzikor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.146Z

"Carmen" sukses në Teatrin e Operas

Baleti Karmen u shpërfaq në skenën e Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit me simbolikën e freskoreve të kërcimtareve spanjolle. Enada Hoxha ose Karmeni me ngjyresa shqiptare e stolisur me klasiken dhe modernen si dhe djemtë dhe vajzat profesionistë të rinj të baletit krijuan a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.639Z

Inva Mula, koncert recital në Tiranë

24/02/2009  Këtë herë është ngjitur në skenën e publikut të saj. Madje ka suprizuar me interpretimin, si përherë dinjitoz dhe jo vetëm. Sopranoja Inva Mula është shfaqur dje me një recital në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit në Tiranë. E shoqëruar nga Cammerata e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.919Z

Pogradeci pret sot Europa në ekran

Nis sot n qytetin e Pogradecit, Java e IX t Kinemas Spanjolle: “Europa n ekran”. Aktiviteti i cili do t zgjas deri m 13 gusht, do t sjell pr publikun projektimin e nj serie filmash spanjoll t realizuar n bashkpunim me vende t BE-s si Portugalia, Gjermania apo Franca, pr t tre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.404Z

Pogradeci pret sot “Europa në ekran”

Aktiviteti Javën IX të Kinemasë Spanjolle çelet me filmin “Një frankë, 14 peseta” Nis sot në qytetin e Pogradecit, Java e IX të Kinemasë Spanjolle: “Europa në ekran”. Aktiviteti i cili do të zgjasë deri më 13 gusht, do të sjellë për publikun projektimin e nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama